Експолітв’язень Андрій Захтей заявив, що не отримав гарантовану законом виплату після його звільнення з російської вʼязниці
Експолітв’язень Андрій Захтей заявив, що не отримав гарантовану законом виплату після його звільнення з російської вʼязниці

Експолітв’язень Андрій Захтей заявив, що не отримав гарантовану законом виплату після його звільнення з російської вʼязниці

Наразі лікування та реабілітацію колишнього кримського політв’язня оплачують його друзі.

Колишній кримський політв’язень Андрій Захтей заявив, що його родина не отримала гарантовану законом виплату після його звільнення з російської вʼязниці та досі чекає обіцяну грошову допомогу за 2020-ий та 2023 роки. За словами Захтея, наразі він лікується та проходить реабілітацію коштом своїх друзів, а не держави. Про це написало видання «Українська правда» із посиланням на інформацію, яку отримало від журналіста «Суспільне Крим» Мусліма Умєрова.

«На моєму прикладі видно, як діє цей закон (про соціальний захист політвʼязнів та їхніх сімей — ред.). Мене комісія все ж додала до списку політвʼязнів, а по факту нічого з того списку прав, які я маю, мені не надала. Моїй родині не надали грошову виплату за 2020 та 2023 роки (раніше у новині вказувалося, що родині не надали грошову виплату з 2021 року — ред.) та так і не надали за звільнення, а лікуюсь я та проходжу реабілітацію за допомогою моїх друзів. Сильно допомогли голова Золочівського району Ковецький та мій брат Юрій Філюнт, а де гарантії від держави, я ще не побачив. Прийнятий закон по факту не працює», ­— заявив Андрій Захтей.

Як розповіла дружина Захтея, Оксана, у квітні цього року у Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України їй сказали, що виплата буде, але потім перестали відповідати на її дзвінки.

«Я вже всі гроші спустила на цю комунікацію. Я ще не кажу про гроші на адвокатів, нормальну їжу для Андрія, коли він був у вʼязниці. Потім, гроші на те, щоб відвідувати його у Криму, оплату орендованої квартири, бо нашу росіяни конфіскували», — сказала дружина Захтея.

У своїй публікації «Українська правда» додала, що із аналогічною проблемою стикнулася тітка українського політвʼязня Олександра Шумкова.

У січні 2022 року Верховна Рада України ухвалила закон про соціальний захист політвʼязнів та їхніх сімей. В Україні була створена комісія, яка надає офіційний статус політичного в’язня. Після отримання такого статусу громадянин України, що був позбавлений особистої свободи державою-агресором, має право на щорічну державну грошову допомогу за період його перебування в умовах позбавлення свободи, одноразову виплату і медичну та реабілітаційну допомогу після звільнення.

Крім того, у разі загибелі (смерті) політв’язня в період перебування в полоні родина незаконно засудженого має право на грошову виплату.

До ухвалення закону діяла постанова Кабміну, яка гарантувала щорічні виплати у розмірі 100 000 гривень. 

У середині червня цього року стало відомо, що Захтей виїхав з Росії до країн Балтії, а звідти вирушив в Україну. 

Раніше «Детектор медіа» повідомляв, що родичі заручників Кремля заснували сайт про боротьбу за звільнення політв'язнів.

Також ми писали, що в Україні створили мобільний додаток, який допоможе почути голос бранців Кремля.

Фото Мусліма Умєрова / «Українська правда»

Читайте також
Євгеній Ярошенко, «КримSOS»: Термін «депортація» не дозволяє повноцінно зрозуміти глибину трагедії кримськотатарського народу
«КримSOS» влаштовує благодійний показ та обговорення фільму «1944. Крим. Депортація»
Таміла Ташева: Після звільнення від росіян Криму потрібно буде пройти «дружню мілітаризацію»
«КримSOS» запросила на захід до Дня пам’яті жертв геноциду кримських татар
Зеленський: Затримання кримського правозахисника Джеппарова — ще один приклад репресій РФ проти корінного народу Криму (оновлено)
Українські правозахисники засудили незаконне утримання Росією кримської татарки Леніє Умерової
Кримськотатарський політв’язень Арсен Джеппаров, незаконно засуджений у справі «Хізб ут-Тахрір», вийшов на волю
КримSOS: новий російський законопроєкт унеможливлює відмову кримчан від призову до окупаційної армії
Ексголова КримSOS Денис Савченко приєднався до команди «Ліги Сильних»
У Криму хворого громадянського журналіста Сулейманова з-під домашнього арешту перевели в ізолятор
Засуджена у Криму громадянська журналістка Ірина Данилович припинила голодування
КримSOS: через нелюдські умови утримання політв’язні вимушені вдаватися до голодування
Активісти «Жовтої стрічки» передали депутатам Європарламенту квитки на потяг до звільненого Криму
Російська генпрокуратура внесла громадську ініціативу «КримSOS» до реєстру «небажаних» через загрозу нацбезпеці РФ
Теги за темою
Крим анексія Криму
Джерело матеріала
loader
loader