Насамперед ми маємо для себе визначити, які умови ми висуватимемо і за яких обставин ми готові сісти за стіл перемовин. Про це 24 Каналу сказав політолог Олександр Антонюк.
Політичні заяви Емануеля Макрона, Олафа Шольца чи інших слід розцінювати з огляду на те, що вони проживають у конкурентному середовищі. Так, російсько-українська війна суттєво впливає на економічну ситуацію у Європейському Союзі.
"Тому проросійські політичні сили підіймають голову і створюють суттєві проблеми таким політикам, як Макрон. Він сам по собі ще той "миротворець" насправді", – зазначив Антонюк.
Неможливо вести перемовини з терористами
Водночас ми маємо чітко розуміти, чому ми не сядемо за стіл перемовин. Річ у тім, що держава-агресорка не готова до переговорів. Сьогодні Росія поводиться не конструктивно, щобільше, це типова поведінка країни-терориста.
Нашим офіційним особам, зокрема президенту Володимиру Зеленському, вартувало б нагадати Макрону, що йдеться про терориста №1 Володимира Путіна. Треба запитати: "Чи готові були США – чи та сама Франція – сідати за стіл перемовин з Усамою Бен Ладеном?",
– акцентував політолог.
Завжди треба показувати світові картинки, які доповнюють терористичні акти. Щодня їх стає все більше.
Так, ми маємо зважати на три ключові аспекти:
- з терористами домовитися неможливо, їх можливо лише знищити;
- слід нагадати Макрону про те, що згідно з указом президента України нам заборонено за стіл переговорів з терористами;
- має відбутися виведення російських військ з України, а кремлівське керівництво має внести зміни до конституції про вилучення зі свого складу незаконно анексованих територій України з 2014 року.
"Лише ці дві обставини в теорії дозволять нам говорити про можливість перемовин. Усе решта – це капітуляція перед агресією Росії", – резюмував Олександр Антонюк.
Чи змінилася позиція Зеленського щодо перемовин з Путіним
- Український лідер Володимир Зеленський відмовляється від мирних переговорів з кремлівським диктатором Владіміром Путіним. Він вчергове наголосив: дипломатія між Києвом і Москвою неможлива, поки Росія не виведе свої війська з України.
- Водночас президент повідомив, що Україна та Захід обговорюють потенційне майбутнє Росії. Зеленський вважає, що це є позитивним сигналом.
- При цьому погано, що деякі лідери шукають, як Росії вийти з цієї ситуації. Глава держави не хоче, щоб цей процес відбувся коштом України.