Росія і США разом володіють майже 90% усієї ядерної зброї.
Через погіршення геополітичних відносин ядерні держави, зокрема Росія, збільшила кількість небезпечних боєголовок. Станом на січень 2023 року кількість ядерних ракет нарощено до 1 674 одиниць.
Про це йдеться у свіжому звіті Стокгольмського інституту дослідження проблем миру (SIPRI).
"У січні 2023 року із загального глобального запасу приблизно 12 512 боєголовок близько 9 576 перебували у військових запасах для потенційного використання — на 86 більше, ніж у січні 2022 року. З них приблизно 3 844 боєголовки були розгорнуті разом із ракетами та літаками, а близько 2000, майже всі з яких належали Росії чи США, перебували в стані високої оперативної готовності, тобто вони були встановлені на ракетах або зберігалися на авіабазах", - сказан у зведенні.
Аналітики зазначають, що Сполучені Штати, Росія, Сполучене Королівство, Франція, Китай, Індія, Пакистан, Північна Корея та Ізраїль продовжують модернізувати свої ядерні арсенали.
Додають, що Росія і США разом володіють майже 90% усієї ядерної зброї.
Розміщення "ядерки" в Білорусі
У Білому домі заявили, що не не бачать загрози ядерної війни у розміщенні російського тактичного ядерного озброєння на території Білорусі. Тому США не бачать підстав змінюватиготовність своїх стратегічних сил.