Правоохоронці наголосили, що експрокурор вже не вперше намагається оскаржити рішення щодо грошей. За їхніми словами, такі спроби обвинувачений здійснював одразу після його викриття.
ДБР підозрює експрокурора у підробці документів
У Державному бюро розслідування наголосили, що у 2015 році колишнього прокурора спільником викрили на хабарництві в особливо великих розмірах. Зокрема під час обшуків правоохоронці вилучили 350 тисяч доларів США у різних валютах, а у "колеги" посадовця знайшли 102 діаманти.
ДБР оголосило нову підозру "діамантовому прокурору" / Фото ДБР
Згодом, прокурор вмовив свого знайомого бізнесмена надати йому заднім числом фіктивну позику еквівалентну вилученій правоохоронцями сумі. Після того посадовець подав до Генпрокуратури заяву щодо повернення йому коштів, однак отримав відмову.
Прокурор намагався обманом повернути вилучені кошти / Фото ДБР
Далі вже після повномасштабного вторгнення Росії чоловік спробував скористатися ситуацією та у липні 2022 року звернувся до суду з тими ж документами, проте його заява залишилася без розгляду.
Отримавши повідомлення суду про таке звернення ДБР провело експертизу документів та дійшло висновку, що документ датований 15 травня 2015 року насправді був виконаний у період 13 – 20 липня 2015 року, тобто вже після обшуків, – мовиться у заяві ДБР.
Тому ДБР підозрюю експрокурора у використанні завідомо підробленого документа, а також у поданні підроблених доказів, вчиненому з корисливих мотивів. За це йому може загрожувати до 5 років позбавлення волі.
У ДБР розповіли про справу "діамантових прокурорів"
Речниця з комунікацій ДБР Тетяна Сап'ян в ефірі національного марафону розповіла, що відомство не припиняє свою роботу і з кримінальними провадженнями, які були розпочаті ще до початку повномасштабного вторгнення. Вона зазначила, що незабаром на ресурсах ДБР з’явиться інформація про так званих "діамантових прокурорів".
Речниця зазначила, що справа цих прокурорів вже перебуває в суді й правоохоронці встановлюють усі деталі щодо причетних до цього злочину.
Нещодавно ДБР викрило концерн, що виготовляв комплектування для Росії
- У Державному бюро розслідувань повідомили, що 8 червня правоохоронці викрили український оборонний концерн, що виготовляв комплектування для російської зброї. Відповідні заводи цього оборонного комплексу були у Сумах та Полтаві.
- Своє виробництво підозрювані налагодили через треті країни, які через фірми-прокладки передавали зброю до Росії. Тетяна Сап'ян зазначила, що слідчі й оперативники ДБР затримують і виявляють топменеджмент цього концерну.
- Деякі члени злочинного угруповання також мають російське громадянство. Тому, коли суд доведе причетність топменеджменту концерну до постачання збройних деталей Росії, їм може загрожувати покарання від 12 років позбавлення волі.