Українські медійники закликали президентку Грузії звільнити журналіста Ніколоза Гварамію
Українські медійники закликали президентку Грузії звільнити журналіста Ніколоза Гварамію

Українські медійники закликали президентку Грузії звільнити журналіста Ніколоза Гварамію

Колективне звернення з таким закликом вони передали до посольства Грузії в Україні.

У понеділок, 5 червня, біля посольства Грузії у Києві відбулась акція на підтримку ув’язненого журналіста, колишнього гендиректора грузинського каналу «Руставі-2» та нинішнього очільника телекомпанії «Мтаварі» Ніколоза Гварамії.

У ній взяли участь українські медійники, які таким чином доєдналися до міжнародного челенджу #Free Nika Gvaramia. Його мета — домогтися звільнення грузинського журналіста, який вже рік перебуває у в’язниці. 

Українські медійники закликали президентку Грузії звільнити журналіста Ніколоза Гварамію - Фото 1

«Ми, представники журналістської спільноти України, солідарні з народом Грузії, який виборює своє право на повноцінну інтеграцію до євроатлантичних інституцій. Ми поруч з грузинами у їхній боротьбі за свободу, демократію і відновлення територіальної цілісності. Але водночас не можемо залишатися байдужими до того факту, що нашого грузинського колегу запроторили до в’язниці за його професійну діяльність і громадянську позицію», — заявив український журналіст, член Медіаруху Дмитро Тузов, звертаючись до учасників акції. 

За його словами, про те, що Гварамія постраждав саме як журналіст, свідчать численні заяви міжнародних організацій та офіційних державних інституцій демократичних країн, які засуджують його переслідування. Серед них Європейський парламент, посольство США в Грузії, посол ЄС в Грузії, Amnesty International, Human Rights Watch, Reporters Without Borders та багато інших. У більшості цих заяв йдеться про те, що засудження Ніки Гварамія — це помста журналісту.

Українські медійники закликали президентку Грузії звільнити журналіста Ніколоза Гварамію - Фото 2

Тузов зачитав колективне звернення українських журналістів до президентки Грузії Саломе Зурабішвілі, під яким підписалися відомі медійники: тележурналістка, лауреатка премії Георгія Ґонґадзе Мирослава Барчук; голова правління ГО «Детектор медіа», шефредакторка групи видань «Детектор медіа» Наталія Лигачова; журналістка і директорка Центру досліджень визвольного руху Дарія Гірна; виконавча директорка Інституту масової інформації Оксана Романюк, ведуча СТБ Яна Брензей та інші. 

Лист-звернення, який Дмитро Тузов передав до посольства Грузії, залишається відкритим для підписання й іншими українськими журналістами та медійними організаціями. 

Українські медійники закликали президентку Грузії звільнити журналіста Ніколоза Гварамію - Фото 3

Зокрема, у ньому йдеться: «Закликаємо президентку Грузії Саломе Зурабішвілі скористатися своїм конституційним правом й помилувати журналіста Ніку Гварамія. Ми переконані, що Ви чудово розумієте значення вільних медіа у демократичному суспільстві й підтримуєте європейські перспективи своєї країни. Ви можете здійснити цей політичний жест, спрямований на визволення журналіста й утвердження свободи слова в Грузії. Це буде не лише актом людяності, а й позитивно позначиться на європейському майбутньому Грузії»

Як раніше повідомляв «Детектор медіа», 16 травня 2022 року Ніколоза Гварамію засудили до 3,5 років позбавлення волі. Його визнали винним за ст. 220 Кримінального кодексу Грузії (зловживання повноваженнями всупереч законним інтересам цієї організації, з метою отримання вигоди чи переваги, для себе чи інших осіб, що спричинило значні збитки).

Дружина журналістаСофія Гварамія у коментарі «Детектору медіа» зазначила, що її чоловіка ув'язнили за його професійну діяльність. 

«Ніка був одним з перших, хто десятиліття тому казав кожному, що цей уряд та режим рухатиме нас в сторону Росії. І це сталося. Саме тому він став ціллю російського уряду в Грузії для ув'язнення, адже він використовував свої інструменти, свободу слова та його канал, аби допомогти людям та країні залишатися на правильній дорозі і на хорошому боці історії. Журналістика — це не злочин. Свобода слова — не злочин. Я сподіваюся, що представники ЗМІ вільного світу почують нас і стануть на наш бік», — сказала Софія. 

Вона додала, що свобода Ніки — це справа «не лише його сім'ї, а й цілої країни, адже його голос має значення в Грузії».

Зараз Гварамія перебуває в одиночній камері та має можливість бачитися з дружиною один раз щомісяця, його розмови прослуховуються. 

Фото: Максим Поліщук 

Теги за темою
Грузія
Джерело матеріала
loader
loader