Зернова угода: Росія відновила реєстрацію кораблів
Зернова угода: Росія відновила реєстрацію кораблів

Зернова угода: Росія відновила реєстрацію кораблів


В черзі в територіальних водах Туреччини очікують на інспекцію 67 суден, з яких 58 – йдуть під завантаження в порти України, а дев’ять– вже завантажені.

Росія відновила реєстрацію кораблів на вхід у рамках зернової угоди, але з порушенням сталого алгоритму їх реєстрації та інспектування. Про це Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури у понеділок, 5 червня.

“Російська сторона 4 червня зареєструвала два вхідних судна, які були заявлені до участі в зерновій ініціативі в той же день. Це суперечить прийнятим правилам інспектування суден, які передбачають, що першочергово перевірку проходять ті, які найдовше знаходяться в очікуванні”, – йдеться в повідомленні.

Вказано, що росіяни проігнорували необхідність інспектування 56 суден, які вже тривалий час очікують у територіальних водах Туреччини на вхід в українські порти. Деякі з них простоюють по три місяці.

У відомстві підкреслили, що реєстрація кораблів Росією в Спільному координаційному центрі (СКЦ) здійснюється обмежено, а логіка їх вибору є незрозумілою та непрозорою. Жодних критеріїв щодо кількості і черговості вибору суден для реєстрації росіяни не називають.

“План на сьогодні передбачає дев’ять інспекцій (три – на вхід, шість – на вихід), але зазвичай росіяни виконують не більше половини з погодженого ними ж плану. Середньодобова кількість інспекцій у травні становила тільки три судна на добу, а перевірки флоту не проводились із 1 червня через блокування Росією реєстрації нових суден”, – заявили в Мінвідновленні.

Зараз в черзі в територіальних водах Туреччини очікують на інспекцію 67 суден, з яких 58 – йдуть під завантаження в українські порти, а дев’ять – вже завантажені агропродукцією.

Нагадаємо, 17 травня Україна, Туреччина, ООН та Росія домовилися про продовження зернової угоди ще на два місяці – до 18 липня. За час її дії морем було експортовано більше 30 млн тонн продовольства.

Але через деякий час в ООН заявили, що зернова угода повноцінно не працює.



Теги за темою
Україна експорт
Джерело матеріала
loader
loader