Зброя Заходу вже б’є по РФ? Скандал із БельгієюСюжет
Зброя Заходу вже б’є по РФ? Скандал із БельгієюСюжет

Зброя Заходу вже б’є по РФ? Скандал із БельгієюСюжет


Уряд Бельгії звернеться до України по роз’яснення через інформацію, що зброю бельгійського виробництва використовували антипутинські збройні формування для рейду на Білгородську область РФ.

Рейди російських антипутінських добровольчих батальйонів у Бєлгородській області набули несподіваного міжнародного резонансу. У Бельгії встановили, що бійці Російського добровольчого корпусу та легіону Свобода Росії нібито використовували гвинтівки, які Брюссель передавав Україні. Бельгійці планують провести розслідування. Які наслідки це може мати для Києва?
 
Дії Бельгії
 
Спочатку бельгійські ЗМІ з посиланням на джерела повідомили, що міністри оборони та закордонних справ країни Людивін Дедондер та Хаджа Лябіб якнайшвидше зв’яжуться з українською владою, щоб отримати роз’яснення ситуації.
 
“Ці постачання призначені для українських збройних сил для захисту своєї території та населення від російського вторгнення. Це чітко зазначено у документах, що супроводжують кожну поставку”, – цитує бельгійське видання HLN джерело.
 
“Таким чином, ця зброя не призначена для ізольованих угруповань із внутрішніми російськими інтересами”, – додав він.
 
Пізніше бельгійський прем’єр-міністр Олександр Де Кроо повідомив, що Брюссель звернеться до України по роз’яснення щодо повідомлень про те, що гвинтівки бельгійського виробництва використовувалися проукраїнськими силами для боротьби з російськими військами на західному кордоні РФ.
 
“Наше міністерство оборони та його розвідувальні органи розпочали розслідування та просять надати інформацію, щоб визначити, що саме сталося”, – заявив де Кроо в ефірі бельгійської радіостанції Radio 1.
 
“Європейська зброя поставляється в Україну за умови, що вона використовуватиметься на українській території з метою захисту цієї території. І ми ведемо суворий контроль, щоб переконатися, що це так”, – сказав він.
 
Де Кроо відмовився коментувати можливі наслідки, якщо ці повідомлення підтвердяться.
 
“Ми не повинні забігати наперед. Але ми аналізуємо ситуацію і поставимося до цього дуже серйозно”, – сказав прем’єр-міністр.
 
Реакція України
 
В українській розвідці заявили, що питання використання зброї іноземного виробництва на території РФ необхідно ставити Російському добровольчому корпусу (РДК) і легіону Свобода Росії, а не Україні.
 
“Наскільки відомо, то вони вже давали коментарі з цього приводу. Зокрема щодо затрофеної/перетрофеної зброї техніки або озброєння. Щодо інших питань, то я думаю, що Міністерство оборони прокоментує належним чином”, – сказав представник Головного управління розвідки Міноборони Андрій Юсов.
 
Він додав, що представники Російського добровольчого корпусу та легіону “Свобода Росії” діють на території РФ автономно.
 
Не лише гвинтівки?
 
Напередодні The Washington Post з посиланням на розвідувальні дані повідомила, що бійці Російського добровольчого корпусу та легіону Свобода Росії, які воюють на боці України та наприкінці травня вторглися до Білгородської області, користувалися щонайменше чотирма тактичними транспортними засобами, переданими раніше Україні західними державами.
 
Йдеться зокрема про броньовані машини з посиленим протимінним захистом класу MRAP, а також гвинтівки виробництва Чехії та Бельгії та щонайменше один протитанковий гранатомет AT-4, яким часто користуються американські та загалом західні військові.
 
Що на Заході говорили про це?
 
Сполучені Штати до цього неодноразово наголошували, що не схвалюють використання їхньої зброї для бойових дій за межами України. В українській розвідці говорили, що західна техніка у російських бійців виявилася як трофей після бойових дій із російськими військами.
 
Спікер Ради національної безпеки Білого дому Джон Кірбі говорив, що Україна запевнила США у невикористанні одержаної від американців зброї для завдання ударів по російській території.
 
За його словами, адміністрація президента США “приватно і публічно дала зрозуміти українцям”, що не підтримує атаки проти об’єктів у самій Росії.
 
“Ми збираємося продовжувати давати їм те, що їм потрібно для самооборони та захисту своєї території, української землі, але ми не підтримуємо нападу на Росію. Ми згодні з тим, що українці мають право на самооборону. Ми сказали, що не хочемо заохочувати чи сприяти нападам усередині Росії, тому що ми не хочемо ескалації насильства понад ті масштаби, які вже обрушилися на український народ”, – заявив Кірбі.
 
При цьому США не виступають проти того, щоб Україна використала американську зброю для ударів по Кримському півострову.
 
“Ми сказали, що не дозволимо Україні використовувати американське та західне озброєння для ударів по Росії. А ми вважаємо, що Крим – це Україна”, – сказав радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван.



Теги за темою
США Зброя уряд Бельгія
Джерело матеріала
loader
loader