Про це голова Ради міністрів Італії Джорджа Мелоні заявила на другому саміті Європейської політичної спільноти, передає кореспондент Укрнформу.
“Молдова – це ще одна нація, яка ризикує зазнати агресії, якби українці не захищалися так, як вони це роблять. І якби ми не допомагали їм у цьому”, - сказала Мелоні.
Вона наголосила, що Україна зараз боронить безпеку Європи та міжнародне право, без чого жоден житель континенту не може почуватися в безпеці.
“Думаю, в першу чергу ми тут, аби нагадати самим собі, що Європа - це не клуб, і не просто правила, і не просто інтереси. Європа передусім - це цивілізація, яка була заснована на ідеї свободи та рівності людей, до цінностей якої належать також ідеї солідарності та верховенства права”, - заявила італійський прем'єр-міністр.
Вона наголосила, що ці принципи не підлягають оскарженню, і не можна дозволити "тим, хто хоче повернути найскладніші роки минулого століття", їх зруйнувати.
Прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте вважає, що в Молдові російська загроза є великою, РФ намагається підірвати почуття свободи і безпеки народу Молдови.
“Наша сьогоднішня зустріч у Молдові багато про що говорить. Ця країна межує з Україною, і тут російська загроза є великою. Росія намагається підірвати почуття свободи і безпеки народу Молдови за допомогою, як ви знаєте, кібератак і гібридних загроз. І це підкреслює широкомасштабний вплив війни”, - сказав він.
Рютте також сказав, що потрібно зробити все необхідне для відновлення миру.
“Сьогодні ми, понад 40 глав держав та урядів, зібралися тут, щоб взяти на себе відповідальність. Об'єднані в нашому переконанні, що ми повинні зробити все необхідне для відновлення миру, безпеки і справедливості в Європі”, - сказав він.
Він наголосив, що “Україна повинна перемогти. І ми повинні зробити все, що в наших силах, щоб зробити це можливим”.
Рютте також зазначив, що Нідерланди якнайшвидше розпочнуть тренування українських пілотів на F-16.
“Я вважаю, що це важливий крок у забезпеченні здатності України захистити себе. Але нам також потрібно розширювати існуючу коаліцію щодо систем Patriots, в якій беруть участь Німеччина, США та Нідерланди. Ми бачили, що ці системи роблять для захисту людей, які, наприклад, живуть у Києві. Але ці системи використовуються дуже часто, тому нам потрібно більше їх, і нам потрібно, щоб більше країн, які мають Patriots, долучилися до цієї коаліції. І я принаймні сьогодні спробую переконати в цьому якомога більше партнерів. Мені не потрібно говорити вам, як багато поставлено на карту. Щодня ми бачимо жахливі картини з фронту, а також з Києва та інших міст України. І ми всі знаємо, що ця війна не закінчиться сама собою”, - підкреслив Рютте.
За словами Рютте, “Україна повинна знати, що вона може розраховувати на кожного з нас. Що в такі часи відповіддю має бути більше гуманітарної допомоги, а не менше; більше фінансової підтримки, а не менше; більше військової підтримки, а не менше”.
Як повідомляв Укрінформ, саміт Європейського політичного співтовариства проходить 1-2 червня у Молдові в замку Mimi за 35 кілометрів від Кишинева. У ньому беруть участь 47 президентів та прем'єр-міністрів, а також глави європейських структур.
Фото: Getty Images