РосЗМІ написали, що вартість робіт за контрактом – 35 мільйонів рублів, що орієнтовно понад 430 тисяч доларів. Про це стало відомо після того, як росіяни пережили паніку через атаку дронами по Москві та Рубльовці, пише 24 Канал.
У Росії збудують бомбосховище у головній кремлівській лікарні
Сховище має вміщати 800 осіб, розраховане як для пацієнтів, так і для персоналу. Заплановано, що укриття повинно:
- допомогти врятуватись від вибухової хвилі;
- забезпечити захист від радіації, як у десятикілометровій зоні навколо АЕС;
- мати основні та допоміжні приміщення;
- містити декілька входів, вантажний ліфт та аварійний вихід.
Очевидно, у Кремлі перелякані не на жарт, адже у бомбосховищі також планують створити тамбур, обладнаний захисно-герметичними та герметичними дверима.
Окрім цього, бомбосховище має бути обладнане складною системою вентиляції, яка має:
- очищати повітря "від газоподібних засобів масового ураження";
- аерозолів та продуктів горіння.
Також планують створити функцію підігріву повітря нібито для "виконання медичних процедур у воєнний час".
Договір уклали 24 травня. Далі підрядник має розробити та подати на затвердження замовнику проєкт завдання на проєктування протягом 15 днів.
Росія почала масово готувати бомбосховища
- Ще в листопаді 2022 року видання Bloomberg писало, що Кремль почав непублічну кампанію з підготовки бомбосховищ. У Росії почали перевіряти занедбані підвали та укриття.
- Тоді зазначали, що такі дії є "частиною ширших зусиль путінської влади забезпечити готовність інфраструктури цивільної оборони".
- Вже у лютому 2023 року пропагандисти написали, що російська влада наказала по всіх містах облаштувати бомбосховища. Цей процес тоді тривав уже декілька місяців.
- Писали, що у Краснодарському краї на підготовку укриттів витратили понад 6 мільйонів рублів, у Нижньому Новгороді – 50 мільйонів рублів, а в Рязані – 1 мільйон.
- Перед цим нібито "без паніки"у Москві на адмінбудівлях ставили ППО. Так, Панцир-С1" з'явився на даху будівлі міноборони Росії.