Співробітнику ФСБ Росії Павлу Каширському, якого раніше ідентифікували «Схеми» у розслідуванні «"Секретна флешка окупантів": вербувальники, командири, куратори з ФСБ», заочно повідомили про підозру за фактом порушення законів та звичаїв війни, пише «Радіо Свобода».
За даними правоохоронців, Каширський «організовував незаконні тримання цивільного населення у катівні, розташованій у будівлі захопленого відділу поліції» у тимчасово окупованому на той час місті Балаклія на Харківщині.
«Співробітник ФСБ особисто допитував затриманих, намагаючись отримати від потерпілих інформацію стосовно коригувальників вогню ЗСУ по позиціях окупантів та стосовно проукраїнськи налаштованих громадян», — повідомила пресслужба Офісу генерального прокурора.
Фахівці СБУ Харківської області з'ясували, що, за наказом Каширського, російські військові зупинили одного з місцевих жителів на блокпосту та, погрожуючи зброєю, доставили його до катівні. Під час допиту працівником ФСБ чоловіка били «по всьому тілу».
Як свідчать дані слідства, іншого затриманого також били гумовою палицею та застосували електрошокер за наказом Каширського.
«Обом затриманим заборонялось відвідувати вбиральні, вода та їжа надавались рідко та у незначній кількості через тривалий проміжок часу. У таких умовах цивільних утримували від 10 до 20 днів. Після цього російські загарбники відпустили їх», — йдеться в повідомленні Офісу генпрокурора.
Наразі правоохоронці вирішують питання стосовно оголошення підозрюваного в розшук.
- Читайте також: Воєнна кореспондентка Джанін ді Джованні на відкритті LMF-2023: Правосуддя щодо росіян, що чинять воєнні злочини в Україні, можливе
За словами розслідувачів, носій містить сотні документів, зокрема, списки на представлення військових РФ до нагород.
Журналісти «Схем» поспілкувались із кількома мешканцями, яких під час окупації ув’язнили у райвідділі поліції Балаклії, де військові РФ облаштували одну із катівень. За допомогою російської редакції «Радіо Свобода», повідомляють «Схеми», вдалось встановити імена співробітників ФСБ, які орудували в Балаклії.
Фото: «Радіо Свобода»