Про це тренер з нових медіа, експерт з інформаційно-комунікаційних інтернет-технологій, херсонець Юрій Антощук розповів в інтерв’ю Укрінформу.
«Можна було добре побачити, як окупанти всіляко намагалися витиснути українську гривню і запускали в обіг свої рублі. Наш український онлайн-банкінг – це щось», - сказав експерт.
Він зазначив, що херсонці навіть без українського мобільного зв’язку та Інтернету швидко реагували та придумували різні підходи як отримати гривню, як зайти у банківські акаунти, як провести оплату. Коли перестали працювати банкомати, то люди перекидали кошти з картки на картку через банківські додатки, оплачували таким чином товари або «обналювали» гривню. Українські POS-термінали трималися у Херсоні до останнього, і тому люди могли розплачуватися своїми українськими картками.
«І хоча росіяни відкрили свої банки у Херсоні і почали видавати свої картки, завозили свої рублі, роздавали їх всім якомога більше, понижували курс, знецінюючи гривню, – все ж не могли до самого звільнення правобережжя придушити українську фінансову систему», - наголосив Антощук.
За його словами, експерти комунікували з різними банками, готували інструкції, наприклад, як підприємцям приймати оплати у разі, якщо POS-термінали будуть конфісковані росіянами. Адже є варіанти перетворити свої смартфони у POS-термінали, і приймати українські картки до оплати.
Як повідомляв Укрінформ, ЗСУ визволили правобережну частину Херсонської області, зокрема місто Херсон. Частина області, розташована на лівому березі Дніпра, тимчасово захоплена російськими військами.