"Залізні люди": фотограф показав залізничників, які вивозили біженців
"Залізні люди": фотограф показав залізничників, які вивозили біженців

"Залізні люди": фотограф показав залізничників, які вивозили біженців

За словами Желе Крінгса, який провів кілька днів на вокзалі Львова у лютому 2022-го, ці мужні жінки та чоловіки поверталися до зони боїв, жертвували собою та можливістю виїхати з країни заради того, щоб допомогти іншим.

Данський фотограф Желе Крінгс провів близько тижня на вокзалі Львова, спостерігаючи за першими поїздами евакуації. Про це повідомляє CNN.

Вже через кілька годин після початку російського вторгнення наприкінці лютого 2022-го були доступні евакуаційні потяги, а залізничники перекваліфікувалися на рятувальників. Десятки тисяч біженців заповнили вокзали по всій Україні.

Евакуаційний поїзд

"І тоді мене осяяло, я зрозумів, наскільки мужніми були ці чоловіки та жінки, які поверталися до зони боїв, жертвували собою та можливістю виїхати з країни заради того, щоб допомогти іншим", — сказав він.

Із самого початку повномасштабного російського вторгнення Крінгс знімав цих неспіваних героїв у серії фотографій, яку назвав "Залізні люди".

Залізнична система України довжиною 9 320 км вважається 12-ю найбільшою у світі, а під час повномасштабної війни вона стала дорогою життям для мільйонів українців.

"Важко, але треба робити свою роботу, щоб вивезти всіх цих людей. У цьому наш обов'язок", — пояснив В'ячеслав Анатолійович Чумак, який працює на залізниці з 1996 року.

Автор серії фотографій зазначив, що залізниця виконувала дві функції. По-перше, допомогла виїхати в безпечне місце громадянам, а щонайменше 10 млн. українців довелося евакуюватися. Більшість стала внутрішніми переселенцями, а хтось виїхав за кордон.

Залізничники

Але залізничній мережі також відводилася логістична функція для постачання озброєнь на передову.

"Україна — величезна країна, та залізниця допомагає військовим їздити по всій країні, і ненадовго повертатися до родин у перерві між поїздками на передову", — сказав автор фоторобіт.

Нагадаємо, що "Укрзалізниця" вирішила додати додаткові вагони до рейсу з Києва до Варшави.

Також повідомлялося, що в Укрзалізниці оголосили про "Залізну українізацію". Все, що досі пов'язувало залізничну галузь України з країною-агресорською, українізують у кілька етапів.

Теги за темою
фото евакуація
Джерело матеріала
loader
loader