Як винищувачі F-16 готуються передавати Україні: усі подробиці
Як винищувачі F-16 готуються передавати Україні: усі подробиці

Як винищувачі F-16 готуються передавати Україні: усі подробиці

Принципову згоду на навчання українських пілотів та подальше передавання бойових літаків дали країни-союзники США — Велика Британія, Нідерланди, Бельгія та Данія.

У п’ятницю, 19 травня, президент США Джо Байден повідомив учасників саміту Великої сімки, що Вашингтон підтримує навчання українських пілотів на літаках четвертого покоління, включно з F-16. Таке рішення підтримали головні країни-союзники України з "авіаційної коаліції".

Про це повідомляє кореспондентка ТСН у США Ольга Кошеленко.

Про те, що Сполучені Штати погодили навчання українських пілотів на винищувачах F-16 першими повідомили в CNN. Президент Джо Байден, за інформацією видання, приватно сказав про це лідерам G7 у Хіросімі, де зараз відбувається саміт.

Допоки не маємо прямого підтвердження безпосередньо від Білого дому, але прем’єр-міністри Великої Британії та Нідерландів - Ріші Сунак та Марк Рютте - на своїх офіційних сторінках у Twitter підтвердили це рішення та привітали такий крок Сполучених Штатів.

“Велика Британія працюватиме разом із США та Нідерландами, Бельгією та Данією, щоб отримати для України необхідну бойову авіацію. Ми єдині”, - йдеться у дописі британського прем’єра.

Голова уряду Нідерландів додав, що умови навчання “будуть розроблені в найближчі тижні”. “Україна може розраховувати на непохитну підтримку Нідерландів та своїх міжнародних партнерів”, - наголосив Марк Рютте.

У матеріалі CNN ідеться, що наразі невідомо, в якій саме країні відбуватимуться навчання українських пілотів, але, за словами співрозмовника видання в уряді, це буде Європа - точно не Сполучені Штати.

Хоча цієї весни, до речі, двоє українських військових уже проходили навчання на військово-повітряній базі США в Аризоні, де займалися на навчальних симуляторах, а інструктори оцінювали, скільки реально часу потрібно, щоб вони освоїли F-16.

Паралельно вирішуватиметься питання, хто і в якій кількості надасть власне літаки - про це повідомляють із посиланням на власні джерела CNN та NBC. Наразі це питання ще відкрите.

Власне передавання бойових літаків - справа не короткої перспективи. Очевидно, контрнаступ відбуватиметься без них. Літаки - це питання довгострокового озброєння України, наголошують джерела згаданих ЗМІ в американському уряді.

Надання Україні бойової авіації українська влада почала лобіювати наступного дня після створення так званої "танкової коаліції". І це питання пройшло ті самі стадії - від категоричного заперечення до згоди, що й інші вагомі види важкого озброєння - системи ППО та танки, які зрештою були надані Україні.

Винищувачі F-16 стануть важливою складовою протиповітряної оборони. 

Це рішення вже привітав президент України Володимир Зеленський. У Twitter він подякував США та особисто Байдену, зазначивши, що це рішення суттєво посилить нашу армію в небі.

"Розраховую на обговорення практичної реалізації цього рішення на саміті G7 у Хіросімі”, - наголосив український лідер.

Джерело матеріала
loader
loader