В Київській області після деокупації зниклими безвісти досі вважається 281 людина
Лише в Київській області після деокупації у 2022 році досі вважається зниклими безвісти 281 людина. Тіла ще 191 особи досі не ідентифіковані. Про це в інтерв'ю «Укрінформу» повідомив начальник Головного управління Національної поліції в Київській області Андрій Нєбитов.
За його словами в Київській області було виявлено 15 місць масового захоронення людей, а також встановлено три місця катування.
«З моменту деокупації вже знайдено 1374 тіла наших співвітчизників. За даними експертів, 717 людей вбито з вогнепальної зброї», - додав він.
Нєбитов нагадав, що Україна отримала дві пересувні мобільні ДНК-лабораторії, які ефективно дозволяють отримати результат тестування через 90 хвилин.
«Вони допомагають нашим слідчим і криміналістам під час ідентифікації тіл людей. Ці лабораторії також відіграють дуже важливу роль при розкритті тяжких та особливо тяжких злочинів. Наприклад, щодо деяких розбійних нападів і навіть вбивств первинна інформація була отримана й ці злочини були розкриті завдяки залученню саме таких сучасних ДНК-лабораторій. Після нещодавньої трагедії в Умані завдяки цим лабораторіям було встановлено особи 11 загиблих», - зазначив начальник поліції Київщини.
За його словами Україна повністю забезпечена матеріалами для ДНК-ідентифікації до кінця 2023 року, однак на 2024 рік потребуватиме поповнення цих ресурсів.
У статті «Юридично живий. Як родичі загиблих у Маріуполі доводять факт смерті своїх рідних» родини загиблих жителів міста та правозахисники поділились досвідом про те, як в окупованому місті вони намагаються отримати довідки про смерть рідних, а також про те, що число загиблих може бути більшим, ніж вважалось раніше.