Компанія Gradus Research провела восьму хвилю дослідження «Градус суспільства під час війни», в якому дослідила тенденцію переходу громадян на українську мову в побуті та чи слухають українці російську музику. Про це пише «Ліга.Life».
За результатами дослідження, більшість респондентів у повсякденному житті спілкується українською — 61%. Раніше ситуація була протилежною: до повномасштабної війни більшість респондентів у побуті зазвичай розмовляли російською мовою (56%), а українською користувалися 43%.
Найбільший приріст частки україномовного населення спостерігається у південному регіоні (+23%) та у Києві (+23%), а також у східному (+19%) регіоні України.
Найбільш активно переходить на українську в побуті молодь (18-24 роки) та старша вікова група (55-60 років).
Слайд компанії Gradus Research
При цьому майже половина опитаних громадян України (45%) після початку повномасштабного вторгнення відмовилися повністю від прослуховування музики виконавців із Росії. Ще 20% респондентів стверджують, що не слухали її й до війни. Близько чверті респондентів (22%) слухають, але значно менше, ніж раніше. І лише 7% опитаних слухають такий контент у тому ж обсязі.
Опитування провела дослідницька компанія Gradus Research методом самозаповнення анкети в мобільному застосунку. Вибірка: 1000 респондентів у віці 18-60 років, які мешкають у населених пунктах з чисельністю понад 50 000 жителів. Період проведення: 24-25 квітня 2023 року.
Також в Україні запустили гру Death from Above, де можна спробувати себе в керуванні українськими дронами та боротися з російською армією. Частину доходів від гри передадуть українським благодійним організаціям «Повернись живим» і «Армії дронів».
Більше половини українців проти вивчення російської мови в українськомовних школах. Про це свідчать результати опитування КМІС.
Фото: Bradjavernick / Flickr