В Україні День пам'яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні має стати вихідним: деталі законопроєкту Зеленського
В Україні День пам'яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні має стати вихідним: деталі законопроєкту Зеленського

В Україні День пам'яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні має стати вихідним: деталі законопроєкту Зеленського

Згідно з проєктом Закону про День пам'яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років, який у Верховну Раду вніс президент Володимир Зеленський, 8 травня в Україні буде вихідним днем. У свою чергу, 9 травня, який стане Днем Європи, буде святковим, але робочим днем.

Варто зазначити, що реалізація проекту Закону не потребуватиме додаткового фінансування з державного та місцевого бюджетів. Про це йдеться у відповідному законопроекті №9278 від 8 травня 2023 року.

У діючій редакції вихідним в Україні вважається 9 травня – День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Згідно з новою редакцією, вихідним буде 8 травня – День пам'яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років.

Також у порівняльній таблиці йдеться про те, що поняття День пам'яті та перемоги над нацизмом, День пам'яті та примирення, День перемоги замінять на День пам'яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

У свою чергу спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук заявив у себе у Facebook, що внесений президентом України проект Закону буде розглянутий на найближчому пленарному засіданні. Також він додав, що святкування завершення Другої світової війни у Європі саме 8 травня – це європейська традиція. Україна з 2015 року відзначає цей день разом із цивілізованим світом.

В Україні День пам'яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні  має стати вихідним: деталі законопроєкту Зеленського

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський підписав закон про відзначення 9 травня Дня Європи. Глава держави зазначив, що цього дня українці відзначатимуть історичну єдність – єдність усіх європейців, які знищили нацизм та переможуть рашизм.

До речі, Київський міжнародний інститут соціології провів опитування та з’ясував, що останніми роками ставлення українців до знаменних дат 8 та 9 травня сильно змінилось. 9 травня святкують росіяни як мілітаристське агресивне свято. 13 років тому, у 2010-му, майже 60% громадян вважали день перемоги одним із найбільших свят. Після 24 лютого 2022 року лише 13% українців готові святкувати 9 травня.

Підписуйтесь на канали OBOZREVATEL у Telegram і Viber, щоб бути в курсі останніх подій.

Джерело матеріала
loader