У Міноборони вважають некоректними порівняння цін закупівлі продуктів ЗСУ і ГУР
У Міноборони вважають некоректними порівняння цін закупівлі продуктів ЗСУ і ГУР

У Міноборони вважають некоректними порівняння цін закупівлі продуктів ЗСУ і ГУР

У Міноборони вважають некоректними порівняння цін закупівлі продуктів ЗСУ і ГУР

Там пояснили, що журналісти порівнюють абсолютно не тотожні речі.

Міністерство оборони України відреагувало на зіставлення журналістами цін на продукти для Збройних сил і Головного управління розвідки, які напередодні виявили, що ГУР закуповує деякі товари вдвоє дешевше. У Міноборони вважають подачу інформації некоректною, оскільки порівнюються "категорично не тотожні речі".

Як зазначили там, звіти розвідки представляють дані про закупівлю "саме продуктів і саме для харчування" окремої військової частини за місцем постійного перебування в Києві. Водночас, для ЗСУ міністерство закуповує комплексну послугу, яка передбачає організацію харчування за каталогом, ціни в якому вже враховують логістику, зокрема "переважно" доставку в зону бойових дій.

"Послуга з організації харчування, по суті, це формат "їжа "ходить" за військовослужбовцем". Ціна послуги з організації харчування одного військовослужбовця складає від 137,04 грн до 144,06 грн на добу", – уточнили в Міноборони.

Там також додали, що розвідників зазвичай забезпечують продуктами за таким же принципом, як і бійців ЗСУ, під час виконання бойових завдань завдяки укладеним міністерством договорам щодо послуг з організації харчування.

"Для Збройних Сил України не закуповуються окремо продукти. Ціна у договорах враховує, зокрема: приймання, зберігання, переміщення, освіження запасів продовольства, видачу продуктів харчування, їх облік та інші заходи, згідно з заявками командирів військових частин у визначених місцях", – наголошується в повідомленні.

У МОУ також нагадали, що продовжують шукати рішення для створення прозорих процедур закупівлі і ефективних шляхів організації харчування Збройних Сил України. Згідно з заявою, керівництво оборонного відомства зустрічалося з представниками великих торговельних мереж ("Коло", "АТБ-Маркет", "Варус", "Ашан", "Сільпо") у першій половині квітня, щоб залучити крупних рітейлерів до забезпечення харчування військових.

"Представники мереж наголосили, що при існуючих вимогах забезпечення логістики продуктів – а саме за принципом гарантування доставки продуктів до частин при їх постійній передислокації, – є занадто ризикованим процесом для мережевого бізнесу при визначених цінах послуг з організації харчування одного військовослужбовця на добу згідно Каталогу (137,04-144,06 грн). За словами рітейлерів, вони низькі", – додали в Міноборони.

Минулого місця в "Центрі протидії корупції" повідомили, що великі ритейлери не зможуть взяти участь у постачанні харчів для ЗСУ через рішення міністра оборони Олексія Резнікова заблокувати результати двомісячної роботи міжурядової робочої групи.

Останній скандал довкола закупівельних цін на продукти харчування для військових частин виявив багато гострих питань стосовно ризиків таємності оборонних контрактів. Детальніше про це читайте у матеріалі Володимира Даценка "Що таємного в оборонних закупівлях, які не пов’язані зі зброєю?".

Джерело матеріала
loader