Про це заявив віцепрем'єр-міністр, міністр національної оборони РП Маріуш Блащак під час спільної пресконференції з главою польського уряду Матеушем Моравецьким на підприємстві ОПК Bumar-Labędy у Глівіце, передає власний кореспондент Укрінформу.
Як зазначив польський урядовець, минулої п’ятниці він разом з українським та німецьким колегами підписав у Рамштайні угоду про створення в Польщі Центру технічного обслуговування та ремонту основних бойових танків Leopard 2 України.
“На підставі цієї домовленості центр обслуговування розпочне свою роботу ще у травні”, - підкреслив Блащак.
Він повідомив, що в Україні вже є або незабаром буде доставлено два батальйони танків Leopard 2 у версіях A4 та A6.
«Усі ці танки обслуговуватимуться в Bumar-Labedy в Глівіце”, - звернув увагу польський міністр.
Аргументами щодо створення хабу для ремонту українських танків саме в цьому місці він назвав те, що це підприємство має 20 років досвіду обслуговування і ремонту танків польських Leopard 2 А4. Крім того, центр розташовуватиметься в Польщі, яка є природнім хабом для ведення такого роду діяльності.
Блащак звернув увагу на певні виклики, що стосуються ремонту танків Leopard 2 через обмежений доступ до запчастин. У цьому контексті він зауважив, що одним з підписантів угоди про створення хабу є німецький міністр, оскільки Німеччина є виробником танків Leopard.
“Я дуже хотів, щоб німці також відчували відповідальність, і цей процес відбувався швидко й ефективно”, - наголосив польський міністр.
Блащак зазначив, що в Bumar-Labedy також обслуговуються і ремонтуються танки Т-72. Він зауважив, що від української сторони він отримав інформацію: ці модернізовані танки Т-72 дуже добре себе показують на фронті, захищаючи Україну.
Як повідомлялося, у межах засідання Контактної групи з питань оборони України у форматі “Рамштайн” у п'ятницю, 21 квітня, відбулася зустріч глав оборонних відомств країн, які входять у так звану танкову коаліцію. За його результатами міністри оборони України, Німеччини і Польщі підписали протокол про наміри щодо створення в Польщі Центру технічного обслуговування та ремонту основних бойових танків Leopard 2 України.
Як зазначив тоді Блащак, функціонування хабу може бути профінансовано за рахунок створення відповідного фонду. Він не виключив також залучення до фінансування танкового хабу коштів ЄС та НАТО.