Шольц запросив главу уряду Китаю на переговори у Берлін на тлі напруги між Пекіном та ЄС — Bloomberg
Шольц запросив главу уряду Китаю на переговори у Берлін на тлі напруги між Пекіном та ЄС — Bloomberg
Канцлер Німеччини Олаф Шольц запросив прем’єра Державної ради (уряду) Китаю Лі Цяна на переговори до Берліна 20 червня, оскільки прагне послабити напругу між Європою і Пекіном. Про це повідомляє Bloomberg.
За словами джерел Bloomberg, Шольц намагатиметься залучити Китай до вирішення таких викликів, як зміна клімату і досягнення миру, а також встановити «червоні лінії» для будь-яких змін статус-кво на Тайвані.
Німеччина сповнена рішучості збалансувати свою економічну співпрацю з Китаєм, оскільки Берлін досі бореться з наслідками надмірної залежності від російського газу. І хоча Німеччина розглядає Пекін як супротивника в певних питаннях, Шольц виступає проти розриву з Китаєм, як з важливим торговельним партнером і ключовим напрямком для німецького експорту.
«Ми проти роз'єднання, ми за зменшення ризиків», - сказав Шольц, відповідаючи на запитання про позицію ЄС щодо Китаю після зустрічі лідерів блоку в Брюсселі минулого місяця.
«Компанії в усьому світі намагаються зробити правильні висновки з агресивної війни Росії проти України: що їм потрібно убезпечити свої ланцюги поставок, ринки збуту та прямі інвестиції, щоб пережити важкі моменти. Це відбувається зараз і, я думаю, визначатиме наступне десятиліття чи два», - додав він.
Обидва уряди планували двосторонню зустріч протягом декількох місяців, сказали джерела Bloomberg, які попросили не називати їхніх імен, оскільки зустріч не була офіційно оголошена.
Раніше повідомлялося, що глава МЗС Німеччини Анналена Бербок відвідала Китай. Вона назвала деякі моменти своєї поїздки до Китаю «більш ніж шокуючими» і заявила, що Пекін все більше перетворюється на системного суперника, а не на торгового партнера і конкурента. Вона не стала уточнювати деталі, хоча зауваження прозвучало після її заяви про те, що Китай стає «дедалі репресивнішим як усередині, так і агресивним зовні».
Німеччина працює над новою стратегією щодо Китаю, яка передбачає більш тверезий погляд на відносини і має на меті зменшити залежність від економічної наддержави Азії, яка є головним торговельним партнером Берліна з 2016 року.