Як передає Укрінформ, про це повідомляє Reuters.
Попри те, що експорт казахстанської нафти через Каспійське море та Кавказ відносно невеликий, він різко зріс після початку повномасштабного вторгнення росії в Україну.
Президент країни Касим-Жомарт Токаєв відмовився визнавати анексовані росією регіони України та намагався зменшити залежність Казахстану від росії, включно з величезною мережею нафтопроводів та портів.
Поставки нафти цього року з каспійського порту Актау до азербайджанського Баку – головного маршруту в обхід росії – підскочили до 163 436 тонн у січні-березні ц.р. з 28 875 тонн за той самий період 2022 року.
За даними державної транспортної компанії Казахстану «Казмортрансфлот», у період із січня до березня додатково було відправлено 104 000 тонн нафти у нафтопровід Баку-Тбілісі-Джейхан.
Також Казахстан постачає 80 тисяч тонн нафти на місяць у Китай.
«Торік експорт нафти з Казахстану не через росію досяг 1,8 мільйона тонн (36 000 барелів на день), що на 638 000 тонн більше, ніж у 2021 році», – йдеться у повідомленні.
Водночас основним і найприбутковішим маршрутом для експорту нафти з Казахстану залишається Каспійський трубопровідний консорціум (КТК), який постачає продукт на світовий ринок через російський чорноморський термінал.
Як повідомляв Укрінформ, західні санкції проти росії продемонстрували свій вплив – хоча експорт нафти в березні був найвищим з часів пандемії, дохід рф знизився вдвічі порівняно з минулим роком.