Пакистан почав купувати у Росії нафту за зниженими цінами
Пакистан почав купувати у Росії нафту за зниженими цінами

Пакистан почав купувати у Росії нафту за зниженими цінами

Пакистан почав купувати у Росії нафту за зниженими цінами

Очікується, що обсяг імпорту сягне 100 тисяч барелів на день.

Пакистан розмістив своє перше замовлення на постачання російської сирої нафти зі знижкою в рамках нової угоди, укладеної між Ісламабадом та Москвою, повідомив міністр нафти країни. Перший вантаж доставлять до порту Карачі у травні, передає Reuters.

Закупівлі Пакистану дають Росії новий вихід для її сирої нафти, доповнюючи зростаючі продажі Москви в Індію та Китай, оскільки вона перенаправляє обсяги із західних ринків, де її нафта заборонена санкціями.

Дешева нафта - порятунок для Пакистану, який зазнає нестачі коштів в умовах кризи платіжного балансу та критично низьких валютних резервів. Імпорт енергоносіїв становить більшу частину зовнішніх платежів країни.

За умовами угоди, Пакистан купуватиме лише сиру нафту, а не очищене паливо. Очікується, що обсяг імпорту сягне 100 тисяч барелів на день, якщо перша угода пройде гладко, сказав міністр Мусадік Малік.

Пакистан імпортував 154 тисячі барелів нафти на день у 2022 році, що відносно менше, ніж у попередньому році, показали дані аналітичної компанії Kpler. Більшість сирої нафти поставлялася головним світовим експортером - Саудівської Аравією, за якою йдуть Об'єднані Арабські Емірати.

Якщо постачання російської нафти сягне 100 тисяч барелів на день, це означатиме потенційно велике падіння для близькосхідних постачальників до Пакистану.

Малік відмовився повідомити, чи використовуватимуть китайський юань і дирхам ОАЕ як валюту для угод, оскільки Пакистану не вистачає доларів. Він також не став коментувати темпи імпорту.

"Я не нічого розкриватиму про комерційну сторону угоди", - сказав він.

Міністр сказав, що спочатку російську нафту перероблятиме в пробному режимі пакистанська компанія Refinery Limited, а потім Pak-Arab Refinery Limited та інші нафтопереробні заводи.

Наприкінці минулого року Малік направив до Москви пропозицію про укладання угоди. У січні міністр енергетики Росії Нікалай Шульгінов очолив делегацію в Ісламабаді для проведення переговорів щодо операції, після чого заявив, що експорт нафти до Пакистану може розпочатися після березня.

У рамках санкцій проти Москви західні країни встановили граничну ціну в 60 доларів за барель для всіх, хто може купувати російську нафту, водночас Індія та Китай платили ціни вище за граничну, згідно з даними трейдерів.

За інформацією Центру досліджень енергетики та чистого повітря (CREA), деякі країни, серед яких Китай, Індія, ОАЕ, Туреччина та Сінгапур, «відмивають» російську нафту та перепродують її Заходу.

Джерело матеріала
loader