Таку думку в ефірі 24 Каналу висловив директор Інституту світової політики Євген Магда. За його словами, зараз у французькому суспільстві вже триває президентський кастинг.
Відомо, що на тлі падіння рейтингу Макрона найбільшої популярності досягла Марін Ле Пен, яка відома своїми проросійськими поглядами. Нещодавно вона заявила, що перемога України "буде означати Третю світову війну".
"У неї зараз найвищий рейтинг, але до наступних президентських виборів ще довго. Рік тому почався другий термін Макрона. Тому думаю, що у французькому політичному суспільстві зараз буде активний кастинг на майбутнього президента", – зауважив він.
Макрон не хоче опинитись на "політичній пенсії"
Євген Магда зазначив, що майже усі президенти Франції застосовували інструмент "антиамериканізму", тому і Макрон інколи дозволяє собі критику Сполучених Штатів Америки.
Макрон не хоче опинитися на політичній пенсії одразу після завершення президентських повноважень. Він шукає різні можливості. Інколи він критикує США, говорить про стратегічну автономію Європи. Але для того, щоб говорити про це та порушувати тему збройних сил ЄС, треба залучитися підтримкою щонайменше двох країн,
– вважає він.
Директор Інституту світової політики навів приклади Німеччини та Польщі. На його думку, Польща активно нарощує свої збройні сили, але не буде підтримувати таку ініціативу Франції. Німеччина ж має проблеми з боєготовністю своєї армії.
"Макрон грає у свою політичну гру. Він буде продовжувати її активно грати. Я думаю, у нього не все буде виходити. Що б не говорили про стратегічну автономію Європи, але фактор НАТО з шальок терезів ніхто не скидав", – додав Магда.
Гучні заяви Макрона про США: коротко
- Президент Франції 6 квітня зустрівся в Пекіні з главою КНР Сі Цзіньпіном. Після триденного візиту до Китаю Макрон заявив, що, Європі потрібно зменшити залежність від США та уникнути втягування у зіткнення Китаю та США щодо Тайваню.
- Занепокоєння, особливо для США, викликали припущення Макрона в інтерв’ю Politico та французьким журналістам після візиту до Китаю, що безпека Тайваню не є проблемою Європи, яка має протистояти тому, щоб стати "васалами" Штатів.
- За словами Макрона про Тайвань, "найгірше було б думати, що ми, європейці, повинні стати послідовниками в цій темі та взяти приклад із порядку денного США та надмірної реакції Китаю".