Про це в ефірі 24 Каналу розповів політолог Тарас Загородній. Він наголосив, що інтерес Франції – знайти свою нішу, використовувати її для економічних преференцій і отримувати від цього зиск.
Нове посередництво
Тарас Загородній зазначив, що наразі ведеться робота по розхитуванні коаліції країн НАТО. Так, Франція за часів СРСР займала роль посередника між Радянським Союзом та США. До 1958 року Шарль де Голль наполіг, щоб жодного війська НАТО не було на території Франції. А в 1966 році країна взагалі вийшла з військових структур Альянсу. І тривало це до 2009 року.
"Я не виключаю таких кульбітів у французів в тому числі. Бо їхня роль посередника між США та спочатку Радянським Союзом, а потім Росією зникла. Вони розуміють, що такого посередника не треба США. Вони робитимуть ставку на Центральну та Східну Європу, яка буде основною опорою безпеки і багато питань щодо східної політики ЄС треба буде узгоджувати в тому числі з Києвом. І Франція знайшла нову клієнтелу. Тепер вони хочуть бути посередником між США та Китаєм", – зазначив політолог.
Тарас Загородній про політику Франції: дивитись відео
Політика Франції: останні події
- Закордонні видання пишуть, що Еммануелю Макрону та Урсулі фон дер Ляєн не вдалося по жодному питанню отримати поступки у Сі Цзіньпіна. Ба більше – китайський лідер міг завербувати французького президента, так само як Сталін у 1944 році вчинив з Шарлем де Голлем, оголосивши Францію переможцем у Другій світовій війні.
- Макрон після візиту до Китаю заявив, що Європі треба зменшити залежність від США. Ця критика, ймовірно, пов'язана з політикою його попередників. Адже майже всі французькі президенти мали антиамериканську позицію, а Макрон після завершення свого терміну не хоче йти з політики.
- Французьки президент підписав закон про пенсійну реформу попри численні протести. Мовиться про підвищення пенсійного віку з 62 до 64 років. Це викликало невдоволення.