Українцям розповіли, що відбувається з боргами за мікрокредитами під час війни
Українцям розповіли, що відбувається з боргами за мікрокредитами під час війни

Українцям розповіли, що відбувається з боргами за мікрокредитами під час війни

Середня сума кредиту за 2022 рік майже не змінилася і склала 4 439 грн / фото УНІАН

Сума боргів українців за мікрокредитами торік скоротилася на 5 млрд грн - з 13,1 млрд грн на початок минулого року до 8,05 млрд грн на початок 2023 року.

Як повідомила платформа для роботи з відкритими даними "Опендатабот", більше половини від загальної суми, на яку зменшився борг українців перед МФО, припадає на друге півріччя — 3,4 млрд грн, або 67%.

"Загалом у 2022 році МФО видали майже втричі меншу суму позик. З 65,1 млрд грн у 2021 році загальна сума нових виданих мікрокредитів скоротилася до 23,9 млрд грн. Водночас середня сума кредиту за 2022 рік майже не змінилася і склала 4 439 грн. Це лише на 3% менше, ніж у 2021 році", - сказано в повідомленні.

Відео дня
Інфографіка Опендатабот

Повідомляється, що всього в минулому році було укладено 5,3 млн кредитних договорів. В середньому, за місяць українці брали майже півмільйона мікропозик. Для порівняння, у 2021 році в середньому укладалося 1,1 млн договорів на місяць.

Інфографіка Опендатабот
Інфографіка Опендатабот

"Попри те, що загальна заборгованість зменшується, кількість мікропозик знову почала зростати на кінець року, в 4-му кварталі. Тоді було зафіксовано на 30% більше нових договорів і вдвічі більша сума виданих коштів порівняно з 3-м кварталом. Зросла і середня сума кредиту - з 3,5 тисяч грн до 4,1 тисяч грн", - йдеться в повідомленні.

При цьому з 690 фінансових компаній, які подали звітність за 2022 рік, третина, або ж 221 організація, закінчили рік зі збитками в 3,16 млрд грн.

Кредитування під час війни

22 лютого 2023 року в Україні було відновлено програму "Рука допомоги", яка передбачає надання кредитів непрацюючим громадянам з малозабезпечених сімей на початок або розвиток власної справи. На реалізацію програми державою виділено 9,6 млн грн.

Читайте також:
В Україні "зависла" програма пільгової іпотеки "єОселя" (відео)
Колектори тероризують українців: фахівці пояснили, як зупинити потік дзвінків і погроз (відео)
Колектори "тероризують" українців: фахівці пояснили, як зупинити потік дзвінків і погроз (відео)
Як списати кредит під час війни і чи можна не платити взагалі: докладна інструкція
Як списати кредит під час війни і чи можна не платити взагалі: докладна інструкція

Програма розроблена Міністерством соціальної політики України на основі успішного досвіду пілотного проекту "Рука допомоги". Він був реалізований Мінсоцполітики у 2016-2019 роках у Львівській, Полтавській, Харківській областях та трьох територіальних громадах Житомирської, Донецької та Чернігівської областей за підтримки Світового банку в рамках проекту "Модернізація системи соціальної підтримки населення України".

Реалізація програми "Рука допомоги" з надання безробітним членам малозабезпечених сімей фінансову допомогу для створення власного бізнесу планувалася з 1 січня 2022 року.

Допомогу від держави на відкриття власної справи тоді отримали понад 230 учасників пілотного проекту.

Вас також можуть зацікавити новини:

  • Допомога під час війни: як держава може стимулювати розвиток бізнесу
  • Як держава може допомогти стати на ноги українським переселенцям
  • Життя в темряві: як бізнес виживає в часи постійних відключень світла та Інтернету
Джерело матеріала
loader