![В Естонії затримано проросійського політика, який їздив до окупованого Маріуполя](https://thumbor.my.ua/ahuVbejaerMwB5FRD9qzLtRcVxY=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F28%2F643b8def1094efd74f0711b62fec3f58.jpg)
В Естонії затримано проросійського політика, який їздив до окупованого Маріуполя
Правоохоронці Естонії затримали лідера руху Koos («Разом») Айво Петерсона, який підтримував РФ, а також відвідував тимчасово окуповані Донецьк та Маріуполь. Про це повідомляє ERR із посиланням на поліцію безпеки Естонії.
Петерсон підозрюється у створенні ворожих зв’язків проти естонської держави. Разом із ним за цією ж підозрою затримано ще двох осіб – естонця та росіянина, який має посвідку на проживання в Естонії. Їхні імена наразі не розголошуються.
Правоохоронні органи зазначили, що це попередня підозра, яка може змінитись або уточнитися під час розслідування.
Петерсон – один із провідних членів руху Koos («Разом»), також відомого як «Громадський рух за мир та стабільний розвиток Естонії», що офіційно виник після повномасштабного вторгнення Росії в Україну, у березні 2022 року. Він кілька разів балотувався до міської ради Нарви – третього за величиною міста Естонії, практично повністю російськомовного, однак жодного разу не був обраний.
На останні парламентські вибори у березні 2023 року його рух пішов спільно з «Об'єднаною лівою партією Естонії». Він навіть набрав майже чотири тис. голосів, але цього було замало для обрання.
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)