Верховна Рада підтримала указ президента щодо застосування економічних санкцій до фінансових установ РФ, повідомив народний депутат Ярослав Железняк у Telegram.
За його словами, за відповідне рішення проголосували 325 депутатів.
"Санкції запроваджуються строком на 50 років і будуть застосовані до всіх банків, що зареєстровані та знаходяться в РФ, зокрема: Центрального банку Росії; небанківських кредитних організацій; операторів платіжних систем; професійних учасників фондового ринку; страхових компаній; інвестфондів; інших фінустанов, які зареєстровані та надають послуги в РФ", - зазначив Железняк.
Санкції України проти російських банків – що відомо
Напередодні президент Володимир Зеленський вніс на розгляд Ради проект постанови про затвердження рішення РНБО про введення санкцій проти фінансових установ РФ.
Обмеження запроваджуються терміном на 50 років проти, в тому числі, Центробанку РФ, небанківських кредитних організацій, операторів платіжних систем, професійних учасників фондового ринку, страхових компаній, інвестиційних фондів та інших установ, зареєстрованих/мають місцезнаходження в Російській Федерації, які надають фінансові послуги.
Зокрема, передбачається призупинення операцій з активами, що належать банкам РФ, заборона на встановлення ділових відносин (у тому числі кореспондентських відносин) з банками РФ, заборона здійснення угод з банками РФ та інші заходи.
10-й пакет санкцій - ЄС готує нові обмеження проти агресора
Європейський союз планує ввести 10-й пакет санкцій проти Росії до річниці повномасштабного вторгнення РФ в Україну.
15 лютого 2023 року Єврокомісія офіційно представила десятий пакет санкцій проти РФ.
Країни ЄС просили ввести нові санкції, щоб обмежити співпрацю блоку з Москвою в області ядерного палива, заборонити імпорт російських алмазів і скоротити торгівлю з союзником Кремля Білоруссю.
Вас також можуть зацікавити новини:
- Україна може ввести мораторій на закриття відділень держбанків під час війни
- В Україні відновили спецпрограму видачі кредитів: хто отримає гроші
- Уряд натякає на зростання тарифів: коли та наскільки може подорожчати електрика