Рішення про трибунали має ухвалюватися на засіданні ООН.
За результатами практичних дискусій із союзниками України та іншими країнами цивілізованого світу сьогодні «на столі» три моделі заснування й роботи спеціального трибуналу щодо злочинів агресії Росії проти України.
Про це повідомив заступник керівника ОП Андрій Смирнов на своїй сторінці у фейсбуці.
За його словами, по-перше, планується створення Спеціального трибуналу на основі угоди України з ООН з ухваленням відповідної резолюції ГА ООН.
«По-друге, планується створення Трибуналу на основі багатостороннього відкритого міжнародного договору між державами цивілізованого світу. Й по-третє, створення Спеціального трибуналу як суду, що працюватиме на основі українського права та української юрисдикції (тобто буде частиною судової системи України), із залученням міжнародного елементу для його побудови і діяльності (міжнародні судді та прокурори, місцезнаходження у Європі, міжнародна підтримка)», — розповів заступник керівника ОП.
Він наголосив, що перші два варіанти є прийнятними та дійсно продемонструють готовність світу до важкого юридичного удару по конкретних міжнародних злочинцях.
«Третій, гібридний варіант, містить ризики звуження юридичної оцінки агресії, що триває, до рівня «міждержавного конфлікту», — додав Смирнов.
Політик зазначив, що світові потрібен територіально максимально широкий міжнародний інститут відповідальності за агресію з максимальним рівнем легітимності і визнання.
«Саме так ми знімемо всі інші спірні питання, в тому числі персональних і функціональних імунітетів посадових осіб країни-агресора», — додав він.