Вірменія домагається в Гаазькому суді розблокування Карабаху
Вірменія домагається в Гаазькому суді розблокування Карабаху

Вірменія домагається в Гаазькому суді розблокування Карабаху

БІЛЬШЕ ЦІКАВОГО

Фото: dw.com

Вірменія звернулася до Міжнародного суду ООН

Вірменія звернулася з позовом до Міжнародного суду ООН з метою домогтися від Азербайджану відкриття Лачинського коридору у Нагірний Карабах. Азербайджан подав зустрічний позов.

Вірменія звернулася до Міжнародного суду ООН у Гаазі з позовом, аби домогтися від Азербайджану відкриття Лачинського коридору – єдиної дороги, яка сполучає Вірменію з Нагірним Карабахом. З відповідним зверненням виступив представник Вірменії Єгіше Кіракосян у понеділок, 30 січня.

 

“Одна людина вже загинула через відсутність доступу до медичних послуг, і багатьох інших може спіткати аналогічна доля. Полиці магазинів порожні, а у населення не вистачає продуктів. Торгівля та бізнес припинені, регулярно перекривається газ і відключається електрика”, – заявив він. Багато міжнародних та неурядових організацій безуспішно намагалися врегулювати ситуацію, “тому звернення до цього суду є нашою останньою надією”, наголосив Кіракосян. Азербайджан також заборонив використовувати аеропорт у Карабаху для доставки гуманітарних вантажів до регіону.

 

Вірменія сподівається, що суд ООН розгляне її позов у прискореному режимі та зобов’яже Азербайджан розблокувати дорогу. Очікується, що судовий орган у Гаазі ухвалить рішення за кілька тижнів. Лачинський коридор блокували 12 грудня минулого року люди з азербайджанськими прапорами, які запевняли, що є екологами-активістами.

 

Зустрічний позов Азербайджану

 

У свою чергу Азербайджан звернувся до Гаазького суду із зустрічним позовом. Баку звинувачує Єреван у використанні Лачинського коридору для доставки в Карабах зброї та мін, заборонених угодою про перемир’я. Вірменія відкинула ці звинувачення. Позов Азербайджану суд розгляне у рамках окремої процедури.

 

Багаторічний тліючий конфлікт між Вірменією та Азербайджаном за Нагірний Карабах неодноразово переростав у повноцінні бойові дії. Тільки у вересні 2022 року з обох боків було вбито щонайменше 286 осіб, перш ніж перемир’я, укладене за посередництва США, поклало край найважчим збройним зіткненням з 2020 року, коли Баку та Єреван протягом шести тижнів вели справжню війну. Вона забрала понад 6500 життів. Перемир’я, укладене за посередництвом Росії, коштувало Вірменії втрати значної частини території, яку вона контролювала після розпаду СРСР.

 

 

 



Джерело

Вірменія домагається в Гаазькому суді розблокування Карабаху - Фото 1
Теги за темою
Вірменія
Джерело матеріала
loader
loader