БІЛЬШЕ ЦІКАВОГО
Фото: depositphotos.com
Гельсінкі нині збирають інформацію про соціальні умови в РФ і самих росіян, які просять притулку.
Він зазначив, що це рішення пов’язане з тим, що Фінляндія все ще збирає інформацію про соціальні умови в Росії та самих заявників. Збір цих даних може завершитися протягом двох тижнів.
“Необхідно з’ясувати, кого саме стосується мобілізація, що означає йти на фронт, і які наслідки відмови від служби в армії – чи призведе він до покарання, тюремного ув’язнення чи чогось ще”, – пояснив чиновник.
За його словами, результат розгляду прохань про надання притулку може різнитися залежно від того, де в Росії людина жила і яке становище займала.
Він додав, що війна Росії проти України вплинула на кількість заяв щодо надання притулку, поданих росіянами. Також вона вплинула на критерії подання заяв.
У період із вересня до грудня 2022 року, тобто з початку мобілізації в Росії, притулку у Фінляндії попросили 743 росіянина, додав чиновник.
Гельсінкі чекають на рішення Європейського агентства з питань притулку щодо того, чи достатньо небажання людини брати участь у військових діях для надання їй політичного притулку.
Джерело