Президент України Володимир Зеленський підписав законопроєкт №6173 про взаємне визнання кваліфікованих електронних довірчих послуг та імплементації законодавства Європейського союзу у сфері електронної ідентифікації.
Про це повідомляє пресслужба Міністерства цифрової трансформації.
«На крок ближче до цифрового безвізу...Закон пришвидшує інтеграцію України до Єдиного цифрового ринку Європейського Союзу та наближає положення національного законодавства до європейських вимог у сферах електронної ідентифікації та електронних довірчих послуг», — повідомляє Мінцифри.
Міністерство зазначило, що це дасть змогу українцям використовувати кваліфіковані підписи, отримані в Євросоюзі, щоб мати послуги в Україні. А також спростить електронну взаємодію з європейськими партнерами при веденні бізнесу. Законопроєкт №6173 Верховна Рада підтримала у другому читанні в грудні 2022 року.
- Читайте також: Україна долучилася до програми «Цифрова Європа»: що це означає
Кабінет міністрів уточнив, що закон відкриє для українців, які перебувають в країнах ЄС нові можливості у сфері електронної ідентифікації й електронних довірчих послуг:
- можливість отримати кваліфікований електронний підпис дистанційно;
- широкий асортимент засобів е-ідентифікації всіх рівнів довіри;
- можливість користуватися е-довірчими послугами навіть тоді, коли їх надавач припинить діяльність;
- доступ до українських онлайн-послуг із-за кордону;
- подати документи для отримання електронного підпису можна буде у нотаріусів та в ЦНАП;
- безпека даних в інформаційних системах, де використовують засоби е-ідентифікації за європейськими стандартами;
- можливість проходження процедури оцінки відповідності в іноземному органі з оцінки відповідності;
- правові основи для визнання та використання гаманців з цифровою ідентифікацією.
26 грудня президент Зеленський також підписав ухвалений Радою законопроєкт № 6241 «Про Національну програму інформатизації», який має «сприяти безпеці інформаційної роботи та кіберзахисту, шляхом побудови, розвитку, інтеграції та використання сучасних інформаційних систем, комунікаційних мереж, інформаційних ресурсів й інформаційних технологій».
Фото: Aleksander GLOGOWSKI/Flickr