Драма «ШТТЛ» отримала приз глядацьких симпатій на Римському міжнародному кінофестивалі
Драма «ШТТЛ» отримала приз глядацьких симпатій на Римському міжнародному кінофестивалі

Драма «ШТТЛ» отримала приз глядацьких симпатій на Римському міжнародному кінофестивалі

Драма «ШТТЛ» отримала приз глядацьких симпатій на Римському міжнародному кінофестивалі - Фото 1
Драма «ШТТЛ» отримала приз глядацьких симпатій на Римському міжнародному кінофестивалі - Фото 2
В центрі сюжету фільму «ШТТЛ» – історія кохання юних мешканців штетлу на Львівщині на тлі драматичних подій 1941 року.
Драма «ШТТЛ» отримала приз глядацьких симпатій на Римському міжнародному кінофестивалі - Фото 3
Драма «ШТТЛ» отримала приз глядацьких симпатій на Римському міжнародному кінофестивалі - Фото 4

Українсько-французька історична драма «ШТТЛ» отримала одну з найвищих нагород – приз глядацьких симпатій на Римському міжнародному кінофестивалі, який проходив в столиці Італії з 13 по 23 жовтня 2022 року. Про це повідомляє пресслужба компанії UP Hub.

Стрічка «ШТТЛ» була представлена в конкурсній секції кінофестивалю «Прогресивне кіно – бачення світу завтрашнього дня» (Progressive Cinema – Visioni per il Mondo di Domani). Серед 16 ігрових, документальних та анімаційних картин з різних країн світу глядачі віддали свої симпатії саме «ШТТЛ».

«Це висока оцінка нашого проєкту: ми зворушені, що саме глядачі не залишились байдужими до драматичної історії кохання на тлі війни. Увага міжнародної аудиторії до українського кіно зараз велика, а наш фільм демонструє і високий професіоналізм наших спеціалістів, і універсальну, зрозумілу історію, яка, на жаль, має реальні паралелі із сучасністю», – коментує Рита Гребенчікова, одна з продюсерок стрічки.

Римський міжнародний кінофестиваль тривав з 13 по 23 жовтня 2022 року і відбувся в 17-й раз поспіль. У жовтні «ШТТЛ» також брав участь у BFI London Film Festival, де був презентований поряд із новими роботами Гільєрмо дель Торо, Азіфа Кападіа та інших всесвітньо відомих режисерів.

В центрі сюжету фільму «ШТТЛ» – історія кохання юних мешканців штетлу (містечко на ідіш) на Львівщині на тлі драматичних історичних подій. Юна і Мендель борються за своє щастя та можливість бути разом попри волю батьків, а допомагає їм українець Дем’ян. Все це відбувається у червні 1941-го, за добу до наступу нацистів.

Історична основа фільму – доля містечка Сокаль на Львівщині, яке було знищене німецькою армією. Зйомки відбувались влітку 2021 року. Спеціально для зйомок історичного фільму на Київщині збудували штетл – типове єврейське поселення, яке існувало у Східній Європі до Другої світової війни.

Зі сторони України за виробництво відповідала кінокомпанія UPHub за участі Apple Tree Vision, з французької – партнером виступила компанія Forecast Pictures.

Проект створено за підтримки Державного агентства України з питань кіно. В якості консультанта з ідиш-культури задіяли американського експерта з юдаїки Лили Росен, яка також консультувала відомий серіал Unorthodox виробництва Netflix.

Автор сценарію і режисер-постановник: Еді Уолтер / Ady Walter (Франція), оператор-постановник: Володимир Іванов (Україна), художник-постановник: Іван Левченко (Україна).

У ролях: Анісія Стасевич, Мойше Лобел, Сол Рубінек, Петро Ніньовський, Антуан Міллєт, Даніель Кенігсберг.

Теги за темою
Кіно українське кіно кіновиробництво
Джерело матеріала
Згадувані персони
loader
loader