З наступного року поступово вилучатимуть з обігу паперові банкноти номіналами 5, 10, 20 та 100 гривень старих зразків
З наступного року поступово вилучатимуть з обігу паперові банкноти номіналами 5, 10, 20 та 100 гривень старих зразків

З наступного року поступово вилучатимуть з обігу паперові банкноти номіналами 5, 10, 20 та 100 гривень старих зразків

КИЇВ. 11 жовтня. УНН. З 1 січня 2023 року Національний банк розпочне поступово вилучати з обігу паперові банкноти номіналами 5, 10, 20 та 100 гривень зразків 2003 – 2007 років, про це інформує УНН з посиланням на пресслужбу НБУ.

Цитата

Починаючи з наступного року замість старих банкнот в обіг надійдуть оновлені та обігові монети, а саме:

- обігові монети номіналами 5 та 10 гривень зразка 2018 року;
- банкноти номіналами 20 та 100 гривень нового покоління.

Для чого замінювати банкноти попереднього покоління?

1. Підвищення якості готівки в обігу.

Банкноти попереднього покоління, які вже досить тривалий час перебувають в обігу, мають значну зношеність. Їх заміна дасть змогу поліпшити готівкові розрахунки та їхню зручність для населення.

2. Осучаснення дизайну банкнот.

Велика кількість різних дизайнів банкнот одного номіналу в обігу може призводити до плутанини та витрат зайвого часу під час здійснення готівкових розрахунків.

Поступова заміна банкнот попередніх поколінь на відповідні обігові монети та осучаснені банкноти підвищить захист і якість грошей та зробить розрахунки зручнішими для громадян.

З наступного року поступово вилучатимуть з обігу паперові банкноти номіналами 5, 10, 20 та 100 гривень старих зразків - Фото 1

Як відбуватиметься поступова заміна?

З початку наступного року Національний банк спільно з банками розпочне поступове вилучення з готівкового обігу зазначених банкнот, зокрема:

- банки України не видаватимуть із кас такі банкноти за всіма видами готівкових операцій;

- НБУ припинить підкріплювати такими банкнотами каси банків.

З банків банкноти попереднього покоління більше не повертатимуться в обіг. Їх передаватимуть до Національного банку для подальшої утилізації.

Зауважимо, що такі банкноти залишаються дійсними платіжними засобами. Громадяни зможуть продовжувати ними розраховуватися без обмежень, їх не потрібно буде спеціально обмінювати.

Водночас поступово в обігу з’являтимуться "сріблясті" монети номіналом 5 та 10 гривень зразка 2018 року та оновлені банкноти номіналами 20 та 100 гривень – із сучасним дизайном та посиленою системою захисту.

Нагадаємо

З серпня цього року, депозитарій Національного банку України відновив операції з державними цінними паперами. Раніше аналогічне рішення ухвалив профільний регулятор ринків капіталу – Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку.

Теги за темою
Гроші Нацбанк
Джерело матеріала
loader
loader