![Розслідування у справі "Роттердам+" звершене: хто серед підозрюваних](https://thumbor.my.ua/jn0VE83mTM9ovsa6_XH0CWJ7oNU=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F1%2F865b0d068b96829561906f953ab8457e.jpg)
Розслідування у справі "Роттердам+" звершене: хто серед підозрюваних
Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура 22 вересня завершили розслідування у справі "Роттердам+" та відкрили матеріали для ознайомлення стороні захисту.
Зауважимо, що після рішення Апеляційної палати ВАКС керівник САП Олександр Клименко скасував рішення про закриття провадження.
Про це повідомила пресслужба НАБУ.
У списку підозрюваних – шестеро осіб. Їхні дії кваліфіковано за кримінальною статтею про зловживання службовим становищем. Представникам приватних компаній інкримінують пособництво.
Серед підозрюваних:
- ексголова Національної комісії, що здійснює регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП);
- директор ДП "Оператор ринку" (на момент запровадження "Роттердам+" – член НКРЕКП);
- начальник відділу НКРЕКП;
- керівник управління НКРЕКП;
- заступник комерційного директора однієї з приватних компаній групи – ключового оператора ринку теплогенерації України;
- директор департаменту однієї з компаній зазначеної групи.
В чому суть і шкода формули "Роттердам+"
Нагадаємо, що 2016 року задля розрахунку оптової ринкової ціни на електроенергію НКРЕКП затвердила формулу "Роттердам+". За версією слідства, у формулу були закладені витрати, яких насправді не існувало. Йдеться про витрати на транспортування вугілля до України з порту у Роттердамі.
У результаті використання такої методики обчислення протягом 2016-2017 років кінцеві споживачі переплатили понад 18 млрд грн. Це підтверджено висновком експертизи. У НАБУ зауважили, що завдані через застосування формули у 2018-2019 роках збитки будуть розслідувані в окремому провадженні.
Хто вигадав формулу
За даними слідства, ухвалити таку формулу обчислення НКРЕКП вмовили представники групи приватних теплогенерувальних компаній, які в результаті й отримали надприбутки.
"Спочатку регулятор не погоджувався, розуміючи абсурдність включення витрат на транспортування до тарифу, проте в березні 2016 року на зазначену пропозицію пристав. Як наслідок, відбулось зростання тарифів на електроенергію для промисловості, об’єктів соціальної інфраструктури, підприємців, що призвело до подорожчання товарів та послуг для кінцевого споживача, в тому числі й першої необхідності", – пояснили в НАБУ.
Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили про підозру чотирьом особам, через яких ПАТ "Центренерго"незаконно переплатило за природний газ 8,25 млн грн.
Новий центр майбутньої Європи: якими будуть Україна, Польща, Британія та світ
Читайте також:
- Зеленський створив робочу групу, що працюватиме над спецтрибуналом щодо агресії Росії
- В Україні за матеріалами СБУ під контроль нашої держави передали активи російської компанії
- В Україні заарештували три білоруські асфальтобетонні заводи вартістю 120 мільйонів гривень
![loader](/files/images/preloader.gif)