Журналіста Владислава Єсипенка доправили до Керченської виправної колонії № 2 у тимчасово окупованому Криму. Про це з посиланням на його дружину Катерину повідомляє «Кримська правозахисна група».
За цією інформацією, Владислав Єсипенко уже пройшов «карантинні заходи».
У 2018-му році до цієї колонії етапували Володимира Балуха. Фермера, який мав у дворі прапор України, о ФСБ затримала за нібито наявність тортилу, який буцімто виявили на горищі його будинку. У той період, як повідомляла координаторка «КримSOS» Таміла Ташева, у цій колонії застосовували катування до полонених.
До Керчинської колонії Владислав Єсипенко перебував у СІЗО №1 у Сімферополі.
- Читайте також: «Репресії посилилися безпрецедентно». Росія тримає за ґратами 14 журналістів з Криму – правозахисники
Фрілансера «Радіо Свобода» окупаційна влада Криму засудила до шести років позбавлення волі в колонії загального режиму та штрафу у розмірі 110 тис. руб. (понад 41 тис. грн). У серпні так званий апеляційний «суд» тимчасово окупованого Сімферополя «пом’якшив» вирок до п’яти років колонії загального режиму.
З вимогою звільнити журналіста виступило МЗС України, низка правозахисних українських організацій, «Репортери без кордонів», Держдеп США та президент «Радіо Вільна Європа»/«Радіо Свобода» (RFE/RL) Джеймі Флай.
Владислава Єсипенка затримали російські окупанти 10 березня 2021 року після участі в акції до дня народження Тараса Шевченка в Сімферополі. У Центрі громадських зв'язків ФСБ Росії сказали, що причиною був нібито за збір інформації «в інтересах спецслужб України».
6 квітня 2021 року Єсипенко на «суді» в Сімферополі вперше особисто розповів про жорстокі тортури у в'язниці.
Також про тортури та знущання ФСБ Єсипенко розповів у своїх листах з неволі, які публікував «Крим.Реалії».
ФСБ звинуватила журналіста у незаконному виготовленні боєприпасів — у «вийманні зі схованки компонентів вибухового пристрою». Російські силовики інкримінували Єсипенку намір забрати з таємного сховища гранату за нібито наказом Служби зовнішньої розвідки України.
Правозахисники впевнені, що справжньою причиною переслідування Владислава Єсипенка є його журналістська діяльність як фрілансера «Крим. Реалії» — проєкту «Радіо Свобода», який висвітлює порушення прав людини російською окупаційною владою в Криму.
У серпні 2022 року Владиславу Єсипенку було присуджено Free Media Award 2022 року за висвітлення російської повномасштабної агресії.
Фото: сайт Pen Ukraine