Віталій Портников назвав вирок Сафронову прикладом розправи Путіна. «На черзі Соловйов та інші пропагандисти»
Віталій Портников назвав вирок Сафронову прикладом розправи Путіна. «На черзі Соловйов та інші пропагандисти»

Віталій Портников назвав вирок Сафронову прикладом розправи Путіна. «На черзі Соловйов та інші пропагандисти»

Віталій Портников назвав вирок Сафронову прикладом розправи Путіна. «На черзі Соловйов та інші пропагандисти» - Фото 1
Віталій Портников назвав вирок Сафронову прикладом розправи Путіна. «На черзі Соловйов та інші пропагандисти» - Фото 2
Публіцист переконаний: авторитарному російському режиму не потрібні прибічники, йому потрібні раби, які бояться доносів.
Віталій Портников назвав вирок Сафронову прикладом розправи Путіна. «На черзі Соловйов та інші пропагандисти» - Фото 3
Віталій Портников назвав вирок Сафронову прикладом розправи Путіна. «На черзі Соловйов та інші пропагандисти» - Фото 4

Засуджений до 22 років ув’язнення журналіст московського «Комерсанта» і «Ведомостей» Іван Сафронов був прибічником російської влади, захоплювався «Кримнашем» і, на відміну від більшості колег, опинився зовсім поруч із владою, ставши радником професійного патріота та улюбленця Володимира Путіна – Дмитрія Рогозіна. Про це йдеться в колонці Віталія Портникова на сайті «Крим. Реалії», що є проектом «Радіо Свобода».

Рогозін очолював Конгрес російських громад і наглядав за генералом Олександром Лебедем. Співпаця з ним ганантувала Сафронову перспективи. «Що ж підвело Сафронова? – міркує Віталій Портников. – Підвели зовсім не погані знайомства. І тим більше не переконання – жодних переконань у Сафронова, певен, ніколи не було, як і більшість сучасних кар'єрних російських журналістів. Він, думаю, лише переконаний кар'єрист. Підвела логіка розвитку авторитаризму».

Публіцист переконаний: авторитарному російському режиму не потрібні прибічники, йому потрібні раби, які бояться доносів. «У роки сталінізму розстрілювали цілими Центральними комітетами, міністерствами та колегіями НКВС! Сталін міг бути впевнений: він залишиться главою держави до своєї останньої години», – наводить автор публікації.

«Путіну, схоже, теж потрібна така впевненість, тим більше, на тлі українських невдач, – відзначає Портников. – […] Єдина можливість для авторитарного правителя вціліти в такій ситуації – залякати потенційних супротивників так, що вони першими донесуть на тих, хто не думав виступати проти «вождя». Сафронов – це лише початок. Впевнений, ми ще неодноразово побачимо на лаві підсудних високопоставлених російських керівників, пропагандистів, воєначальників та вчених. І так, якщо серед заарештованих виявляться, наприклад, Дмитрій Медведєв чи Володимир Соловйов, ніхто не має дивуватися».

Нагадаємо, 5 вересня Московський міський суд оголосив вирок Івану Сафронову у справі про держраду. Його визнали винним і засудили до 22 років позбавлення волі в колонії суворого режиму. 

Журнаоіст понад два роки перебуває в СІЗО «Лефортово». Його затримали у липні 2020 року за підозрою у держзраді. На той момент Сафронов був радником очільника «Роскосмосу» Дмитра Рогозіна. До того він майже десять років працював спеціальним кореспондентом газети «КоммерсантЪ», був журналістом видання «Ведомости». Писав переважно про російський оборонно-промисловий комплекс, космічну промисловість.

Сафронова звинувачують у тому, що він у 2017 році нібито передав Чехії секретні дані про постачання озброєння з РФ на Близький Схід. Сафронов на допиті відкинув ці звинувачення.

Всі засідання суду у справі Сафронова проходили в закритому режимі.

Фото: Republic

Теги за темою
Суд ФСБ
Джерело матеріала
loader
loader