Україна подала низку термінових вимог до ЄСПЛ щодо захисників "Азовсталі"
Україна подала низку термінових вимог до ЄСПЛ щодо захисників "Азовсталі"

Україна подала низку термінових вимог до ЄСПЛ щодо захисників "Азовсталі"

Україна терміново звернулася до ЄСПЛ щодо воїнів "Азовсталі" / Боєць полку "Азов" Дмитро Козацький

У вівторок, 23 серпня, Україна подала низку нових термінових вимог до Європейського суду з прав людини щодо захисників "Азовсталі".

Про це йдеться у спільній заяві Мін’юсту та Міністерства закордонних справ.

"Україна подала низку нових термінових вимог у порядку Правила 39 Правил ЄСПЛ щодо забезпечення права на життя та заборону катування, гарантованих статтями 2 та 3 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, стосовно українських захисників "Азовсталі", які, самовіддано тримаючи оборону до останнього, потрапили до полону російських окупантів", - йдеться у заяві.

Зазначається,  що вказане клопотання подано в межах міждержавної справи "Україна проти Росії (Х)" за заявою № 11055/22 щодо порушення прав людини під час повномасштабного вторгнення росіян до нашої країни.

Україна також вимагає вжиття термінових заходів щодо недопущення використання українських захисників у будь-якого роду так званих "трибуналах" та інших показових судилищах, зрежисованих російськими загарбниками.

Крім того, Україна звернулася до ЄСПЛ з вимогою змусити Росію надати інформацію щодо тримання та медичного забезпечення, якого потребують українські герої.

"Українські захисники Маріуполя є комбатантами, законними учасниками воєнних дій. У разі потрапляння в полон, вони отримують статус військовополонених, який вимагає належного поводження на основі третьої Женевської конвенції про поводження з військовополоненими від 1949 року. Проведення будь-яких судилищ над військовополоненими в цілях пропаганди забороняється і прирівнюється до воєнних злочинів. Ми звертаємося до світу з вимогою використати всі наявні механізми задля захисту наших військовополонених і притягнення РФ та конкретних осіб до відповідальності за їхні злочини", – заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

"Україна фіксує злочини російської федерації та використовує наявні міжнародно-правові можливості задля забезпечення прав українських захисників, які перебувають у полоні російських окупантів. Наша позиція чітка: вони є військовополоненими, жодного суду не може бути проведено над ними. Ми очікуємо, що ЄСПЛ уважно розгляне і задовольнить клопотання України", – наголосила заступниця міністра юстиції Ірина Мудра.

Читайте також:
Показовими судами над полоненими в Маріуполі 24 серпня Росія переслідує дві мети – ISW
Показовими "судами" над полоненими в Маріуполі 24 серпня Росія переслідує дві мети – ISW
Росія може публічно стратити захисників Азовсталі на День Незалежності під час суду – ГУР
Росія може публічно стратити захисників "Азовсталі" на День Незалежності під час "суду" – ГУР
ООН має намір відправити місію в Оленівку, де РФ влаштувала масову страту військовополонених
ООН має намір відправити місію в Оленівку, де РФ влаштувала масову страту військовополонених
В День Незалежності України РФ планує повторити кривавий сценарій Оленівки - експерт
В День Незалежності України РФ планує повторити кривавий сценарій Оленівки - експерт
У Червоному Хресті спробували виправдатися з приводу трагедії в Оленівці
У Червоному Хресті спробували виправдатися з приводу трагедії в Оленівці

Доля захисників "Азовсталі" після виведення з території заводу

Як повідомляв УНІАН, російські військові взяли в полон понад 2,5 тисячі українських бійців з Маріупольського заводу "Азовсталь". 

29 червня відбувся перший із запланованих обмінів військовополонених, в результаті якого в Україну повернулися 144 захисники, серед них - 95 оборонців "Азовсталі".

За місяць, в ніч на 29 липня, внаслідок дій окупантів була знищена будівля на території колишньої виправної колонії у смт Оленівка на тимчасово окупованій території Донецької області, в якій утримувались українські військовополонені, виведені з заводу "Азовсталь". Загинули понад 50 українських захисників, кількість поранених невідома.

Українські силові структури заявили, що вибух в Оленівці був російським терористичним актом, з метою приховування воєнних злочинів, дискредитації Збройних сил України, зриву постачання зброї. За даними української розвідки, теракт скоїли найманці зі складу ПВК "Вагнера" (Ліга) за особистою вказівкою номінального власника вказаної ПВК - Євгена Пригожина.

6 серпня Маріупольська міськрада заявила, що ворог встановлює клітки для показового "суду" у міській філармонії. Згодом ватажок "ДНР" Деніс Пушилін заявив про підготовку до проведення показового судилища.

Головне управління розвідки Міноборони України попередило, що на День Незалежності України окупанти планують провести в тимчасово окупованому Маріуполі показове "судилище" над полоненими захисниками "Азовсталі". За одним із можливих сценаріїв, росіяни можуть завдати по приміщенню точкового ракетного удару.

Вас також можуть зацікавити новини:

  • Вже зрозуміло, що саме окупанти зробили з "азовцями" в Оленівці - екс-співробітник СБУ
  • Лише дві людини у світі можуть вплинути на Путіна і попросити "зав'язувати" - експерт (відео)
  • Тиск, тортури і знущання: захисники "Азовсталі" розповіли про перебування в полоні
Джерело матеріала
loader
loader