Кулеба: Участь у «Кримській платформі» підтвердили 40 голів держав і урядів
![Кулеба: Участь у «Кримській платформі» підтвердили 40 голів держав і урядів - Фото 1](https://thumbor.my.ua/yT8M-M0l8765spd6wEwWQhHQD7Q=/600x/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F81%2F9e6cb686f21b0b621c3fd1f8eebe76e0.png)
![Кулеба: Участь у «Кримській платформі» підтвердили 40 голів держав і урядів - Фото 2](https://thumbor.my.ua/yT8M-M0l8765spd6wEwWQhHQD7Q=/600x/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F81%2F9e6cb686f21b0b621c3fd1f8eebe76e0.png)
Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба повідомив, що кількість учасників саміту «Кримської платформи» зросла порівняно з минулим роком.
«Станом на зараз участь в другому саміті Міжнародної Кримської платформи підтвердили вже близько 60 країн і міжнародних організацій. Серед них близько 40 на рівні президентів та прем’єр-міністрів», – цитує Кулебу «Радіо Свобода».
За його словами, минулого року до саміту долучилися 46 делегацій, з них 15 були представлені головами держав, урядів чи парламентів, ще троє були головами міжнародних інституцій.
Кулеба вказав на те, що минулого року саміт об’єднав євроатлантичний простір і країни «Групи семи», натомість Азія, Африка і Латинська Америка «були представлені порівняно слабко».
«Цьогоріч Кримська платформа стане дійсно глобальною. Її географія розшириться, зокрема за рахунок країн Африканського континенту та іншого боку Атлантики», – додав голова МЗС.
Він висловив думку, що повернення Криму є запорукою безпеки «всього Чорноморського регіону, Європи та світу».
«Тому в успіху Міжнародної Кримської платформи, мета якої — деокупація Криму та відновлення міжнародного права – зацікавлений весь світ», – вважає Кулеба.
Нагадаємо, другий саміт «Кримської платформи» відбудеться 23 серпня в онлайн-форматі.
Міжнародний майданчик із деокупації Криму («Кримська платформа») – ініціатива української влади щодо створення переговорної платформи для координації дій України і міжнародних партнерів для захисту прав кримчан та деокупації окупованого Росією півострова.
Інавгураційний саміт «Кримської платформи» відбувся у Києві 23 серпня 2021 року – до 30-ої річниці державної незалежності України. Захід був покликаний офіційно запустити міжнародний формат щодо деокупації Криму.
43 країни-учасниці першого саміту «Кримської платформи» підписали спільну декларацію із закликом відновити територіальну цілісність України у міжнародно визнаних кордонах і заявили, що «Росії не вдасться легітимізувати тимчасову окупацію Криму та Севастополя».
Фото: Emine Dzheppar/Dmytro Kuleba/Facebook
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)