У кінці серпня буде перша річниця виведення американських військ із Афганістана. Чимало перших шпальт видань у різних країнах присвячені тому, що сталося з Афганістаном за цей рік. Якщо коротко, то нічого хорошого. Все дуже погано.
USA Today: «Хаос і невизначеність стали способом життя. Падіння Афганістану рік потому».
Іспанська ARA: «Афганістан рік потому занурюється у злидні. Посуха і блокування міжнародних фондів погіршують ситуацію, яка й раніше була критичною. За даними ООН, понад 24 мільйони людей потребують допомоги, аби вижити в країні талібів».
Нідерландська de Volkskrant: «За рік після падіння Кабула. Рівно рік тому таліби захопили владу в Афганістані. Тепер країна стала більш безпечною, але менш вільною, і тут панують страхітливі злидні. Нідерланди евакуювали дві тисячі афганців, але не менше шестисот людей ще ув’язнені. Як живуть біженці і ті, хто лишився?»
Газети Франції, Португалії, Великої Британії, США, Канади пишуть про Афганістан.
Чи можна сказати, що слабкість США в Афганістані показала Путіну, що стратегія, яку він обрав, правильна? Розслідування The Washington Post свідчить, що це так — але це лише частинка пазла. Вже у вересні 2021 року Сполучені Штати Америки, за словами Міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби, повідомляли, що Росія готується до нападу на Україну. Зараз афганські найманці воюють на боці росіян (про це писали європейські газети), а режим талібів дружить із путінською Росією.