Речниця МВС України Альона Матвєєва повідомила, що поліція за місяць відкриває до 160 проваджень щодо колабораціонізму.
«Зменшення виявлених Національною поліцією фактів колаборації на сьогодні не спостерігається. В середньому за місяць нараховується у ЄРДР близько 160 цих фактів», – цитує Матвєєву «Укрінформ».
З початку російського вторгнення і дотепер у провадженні Нацполіції знаходилося загалом 1200 кримінальних проваджень. З них 549 справ було розпочато за такими фактами, як публічне заперечення збройної агресії РФ проти України, публічні заклики до підтримки рішень і дій РФ, до співпраці з РФ, до невизнання державного суверенітету України на тимчасово захоплених територіях України тощо.
«627 справ було розпочато за фактами добровільного зайняття громадянами України посад, які були незаконно створені на тимчасово окупованих територіях, а також у окупаційній адміністрації РФ, або щодо добровільного обрання до таких органів тощо», – зазначила вона.
Матвєєва уточнила, що з цих 1200 кримінальних проваджень у ході досудового розслідування 199 особам було повідомлено про підозру. Ці люди переважно є: представниками держорганів і органів місцевого самоврядування – 6; експрацівниками правоохоронних органів – 4; представниками ТОВ або ФОП – 3; цивільними громадянами – 166.
«За результатами розслідування у 101 кримінальному провадженні матеріали щодо підозрюваних було направлено до суду. Найбільше у таких областях, як Житомирська – 33, Сумська – 15, Київська – 10», – сказала Матвєєва.
З березня 2022 року в Україні діє законодавство про кримінальну відповідальність колаборантів.
Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) спільно з громадською організацією «Рух Чесно» працюють над створенням Реєстру ДержZрадників з інформацією про посадовців-колаборантів.
РНБО після початку повномасштабної агресії РФ призупинила роботу партій, які мають зв’язки з Росією.
14 травня президент Володимир Зеленський підписав закон щодо заборони діяльності проросійських партій в Україні.
В Україні вже заборонена діяльність «Опоблоку», партії ОПЗЖ, партії «Наші» Євгена Мураєва, партії «Соціалісти», партії «Справедливість та розвиток», партії «Держава», партії «Блок Володимира Сальдо», «Соціалістичної партії України», а також «Партії Шарія», «Прогресивної соцпартії України» Наталії Вітренко.
Фото: Rae Allen/Flickr