На думку українців після війни найбільший розвиток демонтуватимуть дві галузі економіки – будівництво та військова промисловість.
Про це свідчать результати.
Зокрема, 60% опитаних вважають, що будівництво отримає найбільший розвиток після війни, 42% – що військова промисловість.
«Будівництво спрямовано на відновлення зруйнованої війною інфраструктури та нові архітектурні проекти, друге – підтримка та зміцнення обороноздатності країни, яке буде мати високу підтримку та буде актуальним довгий період після війни», – зазначають соціологи.
Щодо інших сфер оцінки наступні: розвиток сільського господарства бачать 34%, медицини – 26%.
Важка промисловість і металургія – 18%, ІТ-сфера – 16%, освіта і наука – 13%.
Транспорт та перевезення – 7%, торгівля, культура, туризм, легка промисловість – по 5-6%.
Соціологи зазначають, що більшість українців надалі доволі оптимістично налаштовані щодо відбудови країни після війни – 43% вважають, що вистачить п’яти років.
28% вважають що на це потрібно до десяти років.
Збільшилася кількість тих, хто бачить перспективу відбудову у довгому періоді – більше десяти років (з 10% до 21%) та зменшилася кількість тих, хто вважав, що відбудова займе менше року (з 13% до 5%).
З травня у півтора раза зменшилася кількість тих, хто готовий особисто долучитися до відбудови країни – з 61% до 45%.
46% зазначили, що хотіли, але не мають можливості.
Більше до відбудови готові долучитися мешканці сходу, респонденти віком від 18 до 50 років, чоловіки, більш забезпечені та ті, хто змінив місце проживання.
93% жителів України підтвердили – в країні не існує проблем із використанням російської мови, російськомовні громадяни не зазнають утисків та переслідувань.
Цікаво, що такої позиції дотримуються не лише україномовні громадяни, а й російськомовні українці (90%) та навіть етнічні росіяни (85%).
Також повідомлялося, що 92% жителів України заявили, що вони сприймають Росію негативно.
Разом з тим, тих, хто досі позитивно сприймає країну-агресора, в Україні знайшлося усього 2%.
Відповідно до результатів.