![Індекс Біг Мака: The Economist не зміг оцінити реальний курс гривні до долара](https://thumbor.my.ua/BJ4_istyFzsq6kYA18PkmhEpq3M=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F1%2Fccfa0ea1d069ecb32a65bc4ce28cbb14.jpg)
Індекс Біг Мака: The Economist не зміг оцінити реальний курс гривні до долара
The Economist не зміг оцінити курс гривні до долара за індексом Біг-Мака. Як відомо, мережа Mcdonald's тимчасово закрила свої ресторани після російського вторгнення, і цей бургер в Україні поки що купити не можна.
В аналізі також відсутній російський рубль — від початку повномасштабного вторгнення військ РФ до України Mcdonaldʼs пішов з російського ринку.
Станом на липень, за даними The Economist, найбільш переоціненими валютами світу є швейцарський франк (+30,3%) і норвезька крона (21,6%), а найбільш недооціненими — Румунії (-55,7%) та Венесуели (-65,8%). Там Біг-Мак коштує вполовину дешевше, ніж у США. У єврозоні цей бургер коштує на 7,5% дешевше, ніж у США.
Що таке індекс Біг-Мака
Всесвітньо відоме економічне видання The Economist веде власний індекс Біг-Мака від 1986 року. Вартість одного найвідомішого бургера McDonaldʼs у США визначають як еталонну для порівняння валют світу. Дослідники порівнюють купівельну спроможність громадян усіх країн світу і визначають, наскільки валюти є переоціненими та недооціненими. В ідеалі вартість бургера в американських доларах має бути однаковою в усіх країнах світу.
Нагадаємо, Нацбанк офіційнознизив курс гривні на 25% і підвищив курс долара — до 36,57 гривні. Ця зміна курсу — перша від 24 лютого.
Заморожена гривня: чи відпустить Нацбанк її у вільне плавання?
Читайте також:
- Далі буде гірше: у МВФ дали невтішний прогноз для світової економіки через війну в Україні
- Як підвищення облікової ставки вплине на економіку та заощадження українців: відповідь НБУ
- "Продовжить шарашити": економіст дав невтішний прогноз щодо рівня інфляції в Україні
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)