Незалежна медійна рада звернулась до RAI через інцидент у вінницькій лікарні
Незалежна медійна рада звернулась до RAI через інцидент у вінницькій лікарні

Незалежна медійна рада звернулась до RAI через інцидент у вінницькій лікарні

Незалежна медійна рада звернулась до RAI через інцидент у вінницькій лікарні - Фото 1
Незалежна медійна рада звернулась до RAI через інцидент у вінницькій лікарні - Фото 2
Експертний орган закликає італійський телеканал подбати, аби їхні фіксери та журналісти розуміли журналістські стандарти й не публікували неетичні інтерв’ю з постраждалими.
Незалежна медійна рада звернулась до RAI через інцидент у вінницькій лікарні - Фото 3
Незалежна медійна рада звернулась до RAI через інцидент у вінницькій лікарні - Фото 4

Незалежна медійна рада звернулась до італійського громадського мовника RAI із закликом розслідувати інцидент у вінницькій лікарні 15 липня, коли фіксер Антон Кудінов, працюючи у складі знімальної групи RAI News 24, записав і оприлюднив інтерв’ю з постраждалою від російського ракетного удару Іриною Дмитрієвою. Український експертний орган закликав італійських медійників подбати, аби ця ситуація не повторилась.

«Ми вважаємо цей випадок вкрай ганебним і неприпустимим. Перш за все, з моменту теракту минуло менше двох днів. Очевидно, що жертва цього злочину, перебуваючи під інтенсивним лікуванням, є надзвичайно вразливою. ЇЇ здатність ухвалювати усвідомлені рішення можна поставити під сумнів через шок події та травми», — йдеться в листі. На думку експертів, навіть дозвіл постраждалої вести зйомку не є автоматично дозволом для журналістів поширювати запис.

НМР наголошує, що незалежно від того, чи запис був зроблений та оприлюднений з відома та дозволу журналістів RAI News 24, публікація асоціюється з італійською телекомпанією.

«Ми  закликаємо редакційні органи RAI провести глибокий аналіз цієї ситуації, виробити правила і надати рекомендації журналістам, що висвітлюють війну, щоб  захистити високе звання суспільного мовлення від ситуацій, які можуть завдати серйозної шкоди їх репутації. Ми закликаємо вас ознайомити фіксерів та журналістів, особливо тих, які працюють із чутливими темами в Україні, з журналістськими стандартами, та публікувати  відео про жертв злочинів виключно після перегляду і схвалення редакцією, у тому числі  промо в соцмережах. Таке положення має бути жорстким і недвозначним. Ми сподіваємося на те, що належна реакція на цей прикрий інцидент убезпечить від повторення таких помилок в майбутньому»,  — йдеться в листі, надісланому на адресу телерадіокомпанії.

Незалежна медійна рада є постійним громадським моніторинговим та консультативним органом, який розглядає спірні ситуації щодо недотримання медійного законодавства, міжнародних стандартів висвітлення інформації у медіа, порушень норм журналістської етики, а також надає рекомендації органам влади та іншим зацікавленим задля вдосконалення ними регулювання у медійній сфері. Незалежна медійна рада була заснована п’ятьма провідними медійними громадськими організаціями («Центр демократії та верховенства права», «Інститут Масової Інформації», «Інтерньюз-Україна», «Детектор Медіа» та «Фундація «Суспільність») і складається із 15 членів.

Докладніше про ситуацію у вінницькій лікарні читайте в матеріалі «Детектора медіа».

Теги за темою
Вінниця
Джерело матеріала
loader
loader