У Києві розкрито схему виготовлення та збуту підроблених посвідчень журналіста
У Києві розкрито схему виготовлення та збуту підроблених посвідчень журналіста

У Києві розкрито схему виготовлення та збуту підроблених посвідчень журналіста

У Києві розкрито схему виготовлення та збуту підроблених посвідчень журналіста - Фото 1
У Києві розкрито схему виготовлення та збуту підроблених посвідчень журналіста - Фото 2
Наразі правоохоронці встановлюють замовників фейкових посвідчень.
У Києві розкрито схему виготовлення та збуту підроблених посвідчень журналіста - Фото 3
У Києві розкрито схему виготовлення та збуту підроблених посвідчень журналіста - Фото 4

В Оболонському районі міста Києва поліція викрила директора підприємства, який виготовляв та продавав фейкові журналістські посвідчення та прескарти.  

За даними слідства, 57-річний чоловік налагодив схему виготовлення та продажу підроблених документів, які рекламував на власному сайті.

Окрім посвідчення журналіста та прескарт, він підробляв спеціальні перепустки та інші документи, які підтверджують статус журналіста, та довідки для оформлення дозволу на травматичну зброю. За бажанням клієнта підприємець робив прескарти, які нібито акредитовані Міністерством оборони України.

У Києві розкрито схему виготовлення та збуту підроблених посвідчень журналіста - Фото 5

Фото: Офіс генпрокурора

Вартість залежала від терміну дії підробленого посвідчення. Загалом, вона становила  від 3000 до 5000 грн. За попередніми даними, послугами директора видавництва скористалися близько 800 клієнтів.

«За результатами проведених обшуків, вилучено понад 400 готових до збуту підроблених журналістських посвідчень, посвідчень громадської організації, 50 довідок на отримання травматичної зброї, державні номерні знаки. Також вилучено комп’ютерну техніку з базами даних замовників, мобільні телефони та "чорнові" записи», – Офіс генерального прокурора.

Крім цього, Національна поліція повідомляє, що фігурант не здійснював жодних перевірок особи замовника. Це давало змогу будь-кому отримати документ. Для цього необхідно було заповнити відповідну форму, вказавши ім’я та надіславши власне фото.

Санкція статті передбачає обмеження волі на строк до п'яти років або позбавлення волі на той самий строк. Наразі правоохоронці встановлюють замовників фейкових посвідчень. 

У липні 2021 року журналісти Bihus.info писали, що серед тих, хто розміщує оголошення з розцінками на посвідчення, є сайт «Business Компаньон». Адреса реєстрації – Оболонський район Києва.  Опубліковані поліцією зразки фейкових прескарт мають візуальну схожість на зразки, які представники цього сайту пропонували придбати  журналістам-розслідувачам. 

У Києві розкрито схему виготовлення та збуту підроблених посвідчень журналіста - Фото 6

Фото: Bihus.info

У грудні 2021 року Комісія з журналістської етики звернулася до Національної поліції та Міністерства юстиції з проханням перевірити низку агентств та газет, зокрема, і «Business Компаньон» через можливу підробку документів, зловживання правами журналіста, отримання свідоцтва про держреєстрацію шляхом обману. 

Фото: Офіс генерального прокурора, Національна поліція 

Теги за темою
Нацполіція
Джерело матеріала
loader
loader