26 квітня 2022 року весь світ буде відзначати ще одну річницю страшної аварії на Чорнобильській АЕС. Тепер цей день є не лише приводом згадати катастрофу, а й поговорити зі світом про ядерну небезпеку. Так, національне представництво всесвітньої глобальної мережі Women in Nuclear (WiN) Ukraine запросила експертів та очевидців подій для обговорення цієї важливої проблеми. Під час розмов виникла ідея створення документального фільму на тему Чорнобилю.
Із 24 лютого до 31 березня Чорнобильська АЕС була захоплена російськими військами. Персонал станції знаходився в заручниках, військовослужбовців Нацгвардії захопили в полон, на території ЧАЕС знаходились ворожі військові та техніка, проводились обстріли, підривались боєприпаси, деякий час, внаслідок бойових дій, електростанція не отримувала зовнішнє живлення, необхідне для безпечного зберігання відпрацьованого палива, на території Зони відчуження почались лісові пожежі, окупанти не давали можливості їх загасити. Вперше з 1986 року Зона відчуження була переведена в режим аварійної готовності, а весь світ, захопивши подих, стежив за перебігом подій.
"Ми записали серію інтерв’ю з відомими експертами нашої організації та іншими запрошеними героями, в яких вони поділились своїми враженнями від нещодавніх трагічних подій, оцінками ситуації та думками про майбутнє. Ці інтерв’ю вийшли такими емоційними і водночас — змістовними, що ми вирішили зробити з них документальний фільм", — коментує Маргарита Раєць, президент WiN Ukraine.
Читайте також: Фільм "Клондайк" режисерки Марини Ер Горбач переміг на Стамбульському кінофестивалі.