Україна, Литва та Польща будуть спільно розслідувати воєнні злочини РФ
Україна, Литва та Польща будуть спільно розслідувати воєнні злочини РФ

Україна, Литва та Польща будуть спільно розслідувати воєнні злочини РФ

Під час зустрічі литовські та польські колеги розповіли про вже проведені кроки у власних національних розслідуваннях
фото: Офіс генерального прокурора України

Крім України, ще дев'ять країн здійснюють власні розслідування щодо війни, розв’язаної Росією

Генпрокурор України Ірина Венедіктова підписала з генпрокурором Литви Нідою Грунскєне та генпрокурором і міністром юстиції Польщі Збігневом Зьобро Угоду про створення спільної слідчої групи для розслідування агресії РФ та її воєнних злочинів на території України. Також документ скріпили підписами представники країн в Євроюсті. Крім цього, український і литовський генпрокурори обмінялися оригіналами підписаного 2 березня Меморандуму про співробітництво між прокуратурами. Про це повідомляє Офіс генерального прокурора України.

«Колеги-прокурори Литви і Польщі першими протягнули руку професійної допомоги після повномасштабного вторгнення РФ в Україну і розпочали власні національні розслідування. Тепер ми об‘єднуємо зусилля Люблінського трикутника справедливості, щоб протистояти злу на юридичному фронті», – заявила Венедіктова.

Україна, Литва та Польща будуть спільно розслідувати воєнні злочини РФ - Фото 1

Діяльність спільної слідчої групи зосереджуватиметься на зборі, безпечному зберіганні та швидкому обміні інформацією та доказами воєнних злочинів РФ, зібраними в ході розслідувань на території держав-сторін, а також оперативно-розшукових заходах. Крім цього, вона займатиметься виявленням активів воєнних злочинців з метою їх заморожування та конфіскації.

«Наша спільна слідча група відкрита до інших країн-учасників. Нині крім України, ще 9 країн здійснюють власні розслідування щодо війни, розв’язаної РФ: Литва, Польща, Словаччина, Естонія, Німеччина, Швеція, Латвія, Норвегія та Франція. Також очікуємо в нашій обоймі Офіс прокурора Міжнародного кримінального суду», – додала Венедіктова.

В ході зустрічі литовські та польські колеги розповіли про вже проведені кроки у власних національних розслідуваннях. Передусім вони працюють зі свідками та потерпілими – біженцями з України. Також в обох країнах почали роботу спеціальні захищені сайти для збору доказів – аналоги єдиного ресурсу Офісу генпрокурора warcrimes.gov.ua.

Нагадаємо, МВС закликає українців фіксувати усі злочини рашистів.

Також українців просять фіксувати злочини Росії для Міжнародного суду ООН.

Джерело матеріала
loader
loader