Що робити під час обстрілу: як врятуватися від граду, міни, смерчу
У зв'язку з розпочатою Росією війною проти нашої держави українці протягом дня готуються до активних бойових дій на території своїх населених пунктів.
І хоч навіть у такій ситуації важливо зберігати спокій, проте, як відомо, попереджений - значить, озброєний. Важливою інформацією для тих, хто вперше стикається з бойовими діями, ділиться Макар Слідопит на Instagram-сторінці "Штука".
Важлива інформація для громадян в умовах бойових дій
- Звук довгого і протяжного свисту означає падіння міни, від якої можна сховатися в будь-якому поглибленні. Головне правило: не бігти, озирнутися і впасти в першу-ліпшу "ямку". Якщо ви почули свист, то пряме попадання, швидше за все, не загрожує, проте протягом 2-5 секунд потрібно сховатися.
- Звук гаубичного снаряда-майже такий же, але сховатися потрібно швидше, падаючи там, де перебуваєте.
- Обстріл з граду. Якщо погода хороша, можна почути звук, схожий на шурхіт. З моменту початку звучання залишається 14 секунд на пошук укриття. Град не може пробивати що-небудь на виліт, врятувати здатне будь-яке поглиблення.
- З танком все складніше, звук пострілу чується разом з попаданням, проте на те, щоб перезарядити, йде від 4 секунд, коли можна сховатися.
- Смерч. Звук як у винищувача, смерч відкривається метрах в 10 або 20 над землею і закидає касетними зверху вниз. Єдине, що можна зробити, - спробувати відбігти на п'ять метрів від обстрілу в укриття і лежати.
Доповнення
Після обстрілу залишаються нерозірвані снаряди, які ні в якому разі не можна чіпати.
Також, коли все стихло, варто озирнутися в пошуку поранених.
Раніше ми писали, що робити, якщо почули сирени? Детальна інструкція.
Ще читайте на MY.UA: що покласти в аптечку, якщо доведеться покинути будинок?
Щоб не пропустити найцікавіші новини - читайте нас в Telegram і Viber.