Володимир Путін копає собі могилу? Які наслідки вже наздогнали Росію
Володимир Путін своїми діями, що негативно впливають на геополітичну ситуацію в світі, "обвалив" російський ринок і зробив національну валюту країни найбільш нестабільною.
Про це пише видання Bloomberg, передавати "УНІАН".
Волатильність рубля різко підскочила
Волатильність - це фінансовий показник, що відображає те, як сильно змінюється ціна на актив або товар за короткий проміжок часу. У нашому випадку, як ринок оцінює майбутню амплітуду коливань курсу.
Після того, як 21 лютого президент Росії Володимир Путін офіційно визнав "державність" самопроголошених територій "Л/ДНР" і віддав наказ військам зайти в ОРЛДО для "миротворчої місії", волатильність рубля різко підскочила і навіть обійшла турецьку ліру, яка довгий час трималася на першому місці в світі по нестабільності.
Станом на вечір, 21 лютого, значення досягло 33,97%, що практично дорівнює максимальному з початку пандемії: 18 березня 2020 року волатильність становила 37,7%.
Рубль не може утримати позиції
Природно, на послаблення валюти сильно вплинула геополітична ситуація. Подібне спостерігалося тільки в грудні 2014 року, коли рублю доводилося виживати при значенні волатильності в 75%. Оскільки ринок дуже болісно реагує на політичний та інформаційний порядок денний, настрої інвесторів погіршуються.
За даними видання Bloomberg, в ході торгів 21 лютого курс рубля перевищував позначку 79 руб., а в моменті – навіть 80 руб. хоча біржовий термінал не враховував українську гривню і білоруський рубль, які також істотно знижуються в останні дні на тлі ситуації.
Раніше портал MY.UA повідомляв, що вивезені з ОРДЛО "біженці" повертаються додому - в Росії вони нікому не потрібні.
Також ми писали, що "О 4 годині ранку 22 лютого": Жириновський проговорився про вторгнення РФ ще в 2021 році.
Щоб не пропустити найцікавіші новини - читайте нас в Telegram і Viber.