"Оприлюднені плани ворога - це зруйновані плани": у Міноборони зробили заяву
"Оприлюднені плани ворога - це зруйновані плани": у Міноборони зробили заяву

"Оприлюднені плани ворога - це зруйновані плани": у Міноборони зробили заяву

КИЇВ. 12 лютого. УНН. Заступниця міністра оборони України Ганна Маляр заявила, що оприлюднені плани ворога - це зруйновані плани, їх боятись не треба. Про це вона повідомила на своїй сторінці у Facebook, пише УНН.

Цитата:

“Оприлюднені плани ворога — це зруйновані плани, їх боятись не треба”, — написала Маляр.

Деталі

Маляр навела приклади, чому як у 2014-у вже не буде. “Не буде такої зради, як тоді була з боку місцевих працівників правоохоронних органів та деяких військових; військово-політичне керівництво держави сьогодні чітко знає як діяти, вчасно отримує розвід дані та має можливість оперативно приймати рішення; сьогодні збройними силами керують бойові командири, які пройшли пекло війни і знають, що таке ховати побратимів; в нас за ці роки вже є більше 400-т тисяч учасників бойових дій, тобто людей з бойовим досвідом у війні з РФ, яких не було у 2014”, — зазначила Маляр.

Також вона зауважила, що українська армія озброєна значно потужніше, ніж на початку війни. “Крім того, зараз постійно надходить зброя та боєприпаси від наших партнерів. Приміром, з осені по сьогодні тільки від США 15 літаків. А ще Велика Британія, Канада, Литва, Латвія, Естонія та інші”, — написала вона.

Окрім того, за її словами, українські Збройні Сили, на відміну від 2014-го, - у повній бойовій готовності.

“Ніхто жодним сантиметром української землі сьогодні не поступиться. Ескалація зараз — це незрівнянно дорожчий і завідомо програшний крок”, — наголосила вона.

Контекст

Українська влада та західні партнери в останні кілька місяців звертають увагу на загострення Росією ситуації з безпекою на Донбасі, нарощування російських сил уздовж кордону з Україною, небезпеку нового російського вторгнення та посилення російської дезінформації.

Головна вимога голови Кремля полягає в гарантіях від США та їхніх союзників, що НАТО не розширюватиметься далі на схід і не розгорне там системи озброєння, які Росія вважає загрозою.

Росія виставила низку вимог щодо так званих "гарантій безпеки" до США та НАТО. Зокрема, це стосується скорочення американських військ та озброєнь у Європі, а також відмови від подальшого розширення Північноатлантичного альянсу на схід за рахунок прийому до НАТО України та Грузії. Серія переговорів, що відбулася у Женеві, Брюсселі та Відні у січні, закінчилася, за словами Москви, "безуспішно", що збільшує ризик ескалації конфлікту навколо України. Проте, Москва чекала і на письмові відповіді, які США та НАТО передали РФ 26 січня. Після цього президент РФ Володимир Путін заявив, що Росія не побачила у відповіді Заходу щодо "гарантій безпеки" обліку трьох ключових вимог, включаючи нерозширення НАТО.

Захід закликає Москву відвести війська від українського кордону та загрожує масштабними санкціями у разі можливого вторгнення. Росія заперечує плани вторгнення.

Джерело матеріала
loader
loader