12 лютого Собор Трьох Святителів: традиції і суворі заборони свята
Православні християни 12 лютого святкують Собор трьох святителів.
Йдеться про Василя Великого, Івана Златоуста і Григорія Богослова. Про традиції і заборони цього дня, який в народі називають Трьохсвяттям, Васильєвим днем, звіриним весільником, звіриним святом, пишуть vesti.dp.ua
Історія, прикмети і традиції свята
У місті Константинополь, столиці Візантії, місцеві жителі довго сперечалися про те, хто з трьох великих святителів найбільш важливий: Василь Великий, Григорій Богослов чи Іоанн Златоуст.
Ці суперечки християн часом переростали у відверто ворожі взаємини. У 1084 році з волі Божої митрополит Іоанн Євхаїтський у видінні побачив трьох святителів, які йому повідомили, що є рівними перед Богом і наказали відмовитися від суперечок, ворожнечі і встановити загальний день шанування їх пам'яті.
Відповідно до старого стилю це був передостанній січневий день, по погоді якого наші предки давали прогноз на лютий. Якщо 12 лютого було тепло, то в лютому чекали морозної погоди.
З 12 лютого починався період псування санного шляху. У гущі лісу з цього дня починався "звіриний весільник", який супроводжується "бійками" суперників і створенням пар найсильнішими і найщасливими з них.
Заборони Васильєва дня, 12 лютого
Існує народне повір'я, що 12 лютого під забороною рукоділля: прядіння, шиття. Також не можна підковувати коней.
На порушників цих заборон чекають хвороби ніг і рук.
Раніше ми писали, що священик УПЦ розповів, як молитися за невіруючих і нехрещених.
Також читайте на MY.UA: подарунки на 14 лютого: що не варто дарувати коханим на День святого Валентина.
Щоб не пропустити найцікавіші новини - читайте нас в Telegram і Viber.