Можна жити дуже цікаво, якщо захотіти…
Можна жити дуже цікаво, якщо захотіти…

Можна жити дуже цікаво, якщо захотіти…

Коли познайомилася з пані Ніною, то вона мене вразила своєю активністю, любов’ю до життя та людей. З нею дуже цікаво розмовляти, бо дізнаєшся чимало нового і що важливо – вона не просто якусь там теорію просуває, а справді так живе.

- Розкажіть, будь ласка, про себе, яким був шлях від навчання до роботи?

- Народилася на Галичині. Там добре закінчила школу, бо інакше не могла – мама була вчителькою. Після школи 1966 року поїхала навчатися до Чернівців, вступила у текстильний технікум, який успішно закінчила 1970 року здобувши спеціалізацію «Технолог трикотажного виробництва». За направленням працювала на трикотажній фабриці у Хмельницькій області. Через два роки за сімейними обставинами мене перевели на Чернівецьку трикотажну фабрику №1. Працювала на різних посадах, також була секретарем партійної організації у швейному цеху. Компартія розвалилась, а потім і фабрика майже зупинилась. Довелося опановувати нові професії. Подалася в магазин, там понад 10 років працювала у відділі «Електротовари» завідуючою. Постійне спілкування з людьми, їхні слова вдячності завжди допомагали у роботі і надихали на кращі результати.

- Знаємо, що вас збагачують подорожі. Які найяскравіші спомини залишилися досі?

- Свою щорічну відпустку проводила з йогами в Криму в горах. Я тоді почала займатися йогою у студії «Лотос» у викладачки Людмили Мартиненко, яка набула спеціалізованого досвіду у Петербурзі та Індії. Зараз, вважаю, це найкраща студії в місті, де не лише сертифіковані викладачі, але й є окрема група для старших «Зрілий вік». Там обов’язково поліпшується і здоров’я, і настрій. Адже все дуже цікаво, активно і люди начисто забувають про свої роки, які лягли на плечі. А подорожі кримськими горами додавали сил і бажання йти далі, це був потужний заряд енергії. І, без перебільшення, можу сказати, що подорожі - це кращі моменти мого життя.

«Я завжди хочу бути у вирі подій»

- Дозволяєте собі на пенсії сидіти без діла?

- Коли добігла до заслуженого відпочинку, то пересвідчилася, що відпочинок – це не для мене. Я завжди хочу бути у вирі подій. Рік працювала у дитячій установі помічницею завідуючої. Звільнилася, бо не могла сприйняти те, що побачила. Потім життя мене знову повернуло уже працювати в гуртожиток, де колись прожила 4 ліпші студентські роки. Зі студентами працювати дуже цікаво, серед молоді до нас повертається молодість. Але почалися проблеми зі здоров’ям – остеопороз. І  60 років довелося залишити роботу і витягати себе з проблем. Була операція на хребті, але я не здавалася…

- Це тоді вперше взялися освоювати скандинавську ходьбу?

- Так, це в одній з телевізійних передач почула про скандинавську ходьбу. Донька купила мені спеціальні палиці. Вони не дешеві, але ліки значно дорожчі. Через інтернет обрала уроки та інструктора. І вже 8 років поспіль тренуюся щодня у парку «Жовтневий», ходжу по 5, а то і 10 кілометрів зараз. Рухатись спочатку нелегко, але потім треноване тіло вже чекає очікуваного навантаження. Маю гарний результат, але на це пішло декілька років. Було не легко, щоб запрацювали 70% м’язів, які укріпили кістки, й остеопороз відступив. А ще при скандинавській ходьбі відбувається чудове кардіотренування і як наслідок – позбуваєшся проблем з тиском. Коли почуваєшся здоровою, то з’являється більше енергії, яку хочеться реалізовувати на добро. І що більшій кількості людей допомагаєш, то більше дається сил.

- Розкажіть, будь ласка, про свій досвід допомоги пораненим воїнам у шпиталі?

- Настав 2014 рік – страшний початок воєнних дій на Сході. У військовий шпиталь, що на вулиці Героїв Майдану, почали привозити важкопоранених бійців. Мене попросили, щоб у ролі волонтерки приходила до поранених. Я охоче погодилася. Знайшлися люди, які давали гроші на закупку продуктів, а мені треба було готувати домашню їду і йти з нею та добрим словом підтримки до хлопців. І розпочалося друге життя. Бачити страждання цих соколиків було нелегко. Скільки у них було сповідей про те життя, а це мені додавало сил робити для них добро. Пройшло 5 років і розпочався коронавірус. Цей жах також треба було сприйняти спокійно і розумно. Головне – виконувати рекомендації вчених та лікарів. Карантин закрив дорогу у шпиталь. Про наш шпиталь поранені говорили якнайкраще, а вони лікувалися за ці роки у багатьох закладах. Лікарі ставили всіх на ноги і бійці поверталися на передову. Карантин був як сигнал «стоп», але це нудно, і я записалася в організацію «Турбота», яка на денному відділенні опікується людьми похилого віку, які ще можуть і хочуть жити активно. Я вдячна Богові, що привів мене туди, де чудові керівники – Наталія Іллівна, Неля Андріївна, Олена Євгенівна та інші. Вони в нас вдихнули життя. Багато відвідуємо цікавих гуртків на різний смак - іноземні мови, вивчення релігії, історія краю, основи медицини, здоровий спосіб життя... Прекрасна розумна людина наш викладач, лікар-фітотерапевт Сергій Часовенко. Вчимося у нього любити себе і вести здоровий спосіб життя. Насправді можна жити дуже цікаво, якщо захотіти відповідно нести себе, а не проживати чужі історії у телесеріалах. Слід пам’ятати, що ми приходимо у цей світ творити добро і любити ближнього, і тут принцип бумерангу працює точно.

- Який маєте трудовий стаж, чи справедливий нині розмір пенсії відносно вкладених вами сил?

- Важкі часи у державі і для кожного з нас. Маючи стаж понад 44 роки, пенсія - 3000 гривень. Це держава так не подумала про нас. Але потрібно шукати хоч на кілька годин у день маленьку роботу, яка принесе дохід. З іншого боку - це радість, якщо хтось потребує нашої допомоги. Тому що діти далеко, внуки виросли. Нам залишається лише радіти життю і тому, що потрібні собі і не є тягарем для рідних та близьких. А коли випадає нагода ще й піклуватися про знедолених, то це радість для душі. Багато можна робити добрих справ (вони продовжують наше життя), і тоді жити не нудно, бо ти знаєш для чого прокидаєшся вранці.

Ольга ШУПЕНЯ

Можна жити дуже цікаво, якщо захотіти…
Можна жити дуже цікаво, якщо захотіти…
Теги за темою
новини Чернівців Чернівці
Джерело матеріала
loader
loader